Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku Można je mieć zakładając w Banku Millennium Lokatę Urodzinową. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający otwierający Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku. 1,4 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę NR1 w Idea Banku.
Warto sprawdzić: Jak cięcia stóp wpływają na nasze kredyty
Do 3 proc. w skali roku zyskać można na lokatach trzymiesięcznych. Najwyższe oprocentowanie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy i mBank na Lokacie dla nowych klientów. 2 proc. oferuje Getin Bank na Lokacie Mobilnej i Bank Ochrony Środowiska na e-Lokacie Plus. Po 1,65 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci wnioskujący o otwarcie lokaty Nowa Kasa = Większy Zysk w PlusBanku.
Maksymalnie 3 proc. w skali roku można też zarobić na lokatach półrocznych. Tu również najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki i w Santander Banku na Lokacie Bonusowej zyskać można 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oprocentowanie wynosi 1,7 proc.
Na lokatach dwunastomiesięcznych zarobić można maksymalnie do 1,8 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości, na EKOlokacie Plus, gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. 1,6 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus. Na 1,4 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy zakładają Lokatę na nowe środki w Credit Agricole i Lokatę Lojalną w Nest Banku.