Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 4 do 10 maja 2020 roku. To ranking lokat bankowych zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Publikacja: 05.05.2020 17:47

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Do 2 proc. w skali roku można zarobić maksymalnie na lokatach jednomiesięcznych. Najwyższe zyski oferują Bank PKO BP na Lokacie 2% i Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. 1,4 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę NR1 w Idea Banku. Na 1 proc. w skali roku mogą natomiast liczyć oszczędzający, którzy założą Lokatę EnveloMobilną w EnveloBanku.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Maksymalny zysk możliwy do wypracowania w kwartał, to 3 proc. w skali roku. Podaną stawkę gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy oraz mBank na Lokacie dla nowych klientów. 2 proc. płaci Getin Bank na Lokacie Mobilnej, a 1,6 proc. w skali roku PlusBank na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk.

Podobnie jak w przypadku lokat zakładanych na trzy miesiące, tak i na lokatach otwieranych na okres sześciu miesięcy, maksymalne oprocentowanie depozytu sięga 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank i jest nią Nest Lokata Witaj. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zyskać można 1,8 proc., a W Toyota Banku na Lokacie Sprint – 1,7 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach rocznych wynosi dziś 1,6 proc. w skali roku. Osiągnąć je można zakładając Lokatę Plus w Toyota Banku. Na EKOlokacie Plus W Banku Ochrony Środowiska zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Na 1,4 proc. w skali roku liczyć zaś mogą oszczędzający, którzy zakładają Lokatę Lojalną w Nest Banku.

Maksymalny zysk z lokat dwuletnich, to 1,8 proc. w skali roku i obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. Na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Po 1,4 proc. w skali roku sięgnąć można w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Bank Ochrony Środowiska, Getin Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Citi Handlowy czy PKO BP. W większości przypadków banki zmuszone były do cięcia stawek.

Oszczędności
Ostra walka o nasze e-portfele
Oszczędności
Tyle Polacy oddali fiskusowi z tytułu podatku Belki
Oszczędności
W Europie Środkowej i Centralnej wciąż niższy popyt na złoto
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej