Maksymalnie do 2 proc. w skali roku można zyskać na lokatach zakładanych na okres miesiąca. Najwyższe zyski oferuje Bank PKO BP na Lokacie 2% oraz Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Po 1,9 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku, a 1 proc. w skali roku zyskają ci, którzy założą w EnveloBanku Lokatę EnveloMobilną.
Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są
Najwyższe oprocentowanie możliwe do uzyskania na lokatach trzymiesięcznych, to 3 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę oferują Nest Bank na Nest Lokacie Witaj i mBank na Lokacie dla nowych klientów. W Idea Banku na Lokacie Happy zarobić można 2,8 proc. w skali roku. Jeśli założy się Lokatę Mobilną w Getin Banku zysk wyniesie 2 proc.
Na lokatach sześciomiesięcznych maksymalne oprocentowanie depozytu sięga 3 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zarobek wyniesie 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oszczędzający otrzyma zaś 1,7 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na depozytach rocznych wynosi 1,6 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Toyota Bank na Lokacie Plus. Oprocentowanie na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska sięga 1,5 proc. w skali roku. Nieco niższe jest w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej – 1,4 proc. w skali roku.