Cyklicznie weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi dziś 1,2 proc. w skali roku. Taką właśnie stawkę oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zarobić można 1 proc. w skali roku, a tylko 0,3 proc. w skali roku w Toyota Banku na Lokacie Plus.

2,1 proc. w skali roku, to maksymalna stawka na lokatach kwartalnych. Najwięcej zarobić można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. Kolejną pozycję obejmuje Idea Bank z ofertą Lokaty Happy – jej oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Na 1 proc. mogą zaś liczyć nowi klienci mBanku.

Warto sprawdzić: Przelew natychmiastowy – jakie limity mają główne banki

Do 2,1 proc. w skali roku można również zyskać w 6 miesięcy. Warunkiem jest założenie w Nest Banku Nest Lokaty Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku i Lokacie NR 1 w Idea Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku płacą natomiast Getin Bank (ofertą objęta jest Lokata tradycyjna), Bank Ochrony Środowiska (EKOlokata Zyskowna) i Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Najwyższe stawki wypłacane na lokatach rocznych sięgają 0,8 proc. w skali roku. Podane oprocentowanie obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. Po 0,6 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Banku Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty NR1. 0,55 proc. w skali roku oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

0,85 proc. w skali roku, to maksimum możliwe do osiągnięcia na lokatach dwuletnich. Najwięcej w tym przypadku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. 0,6 proc. płaci Idea Bank na Lokacie NR1.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in. Credit Agricole, BNP Paribas i Nest Bank. Ten ostatni obniżył zyski wypłacane z lokat rocznych i dwuletnich.