Mało kto wie o tej możliwości wpłatomatu. Garść korzysta

Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Klienci części banków mogą spłacać zadłużenie karty kredytowej we wpłatomatach. Ale nie wszyscy.

Może to się zmienić. – Na bieżąco monitorujemy sygnały otrzymywane od klientów i rozważamy różne zmiany celem poprawy obecnych procesów – zapowiada Ewa Szerszeń z biura prsowego ING Banku Polskiego.

Warto sprawdzić: Nie wszystkie wpłatomaty przyjmują 500 zł

Pani Monika ma w portfelu od wielu lat kredytówkę PKO BP. Zadłużenie na niej jest rozliczane co miesiąc, automatycznie z ROR-u.

– Czasami bywa, że muszę spłacić zadłużenie wcześniej, bo znów chcę jej użyć. Ostatnio chciałam to zrobić we wpłatomacie, ale w oddziale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości – opowiada kobieta.

Tymczasem Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP zapewnia, że już od blisko sześciu lat, klienci mają taką możliwość. – Ale mało kto korzysta z takiej usługi – dodaje. Pani Monika pyta: – Może mało kto o tej możliwości wie, skoro w oddziale pracownicy wprowadzają klientów w błąd?

A jak jest w innych bankach?

Można zasilać konto karty kredytowej we wpłatomatach?

Karolina Kozakiewicz z BNP Paribas zapewnia, że klienci mają możliwość skorzystania z usługi w oddziałach, w których znajdują się wpłatomaty.

Także klienci Santander Banku mają taką możliwość. – Transakcję można zrobić przy użyciu karty debetowej, jeżeli klient ma jednocześnie kartę kredytową w naszym banku. Tak wygląda menu – należy wybrać „Przelew na kartę kredytową” – tłumaczy Ewa Krawczyk, z biura prasowego Santander.

Także we wpłatomatach Credit Agricole zlokalizowanych w oddziałach jest możliwość wpłaty na konto przypisane do karty kredytowej. – Ok 15 proc. wszystkich transakcji wpłat wykonanych we wpłatomatach to spłata tej karty Średni wolumen wpłat na konto przypisane do kredytów to ok 21 500 transakcji wpłat miesięcznie – wylicza Przemysław Przybylski rzecznik Credit Agricole.

Ale nie każdy bank oferuje taką możliwość.

– Opcja wpłaty jest dostępna tylko po umieszczeniu w urządzeniu karty debetowej. We wpłatomacie nie można zrealizować wpłaty na rachunek karty kredytowej – przyznaje Anna Markowska z biur prasowego Pekao SA.

A Ewa Szerszeń z ING Banku Śląskiego przyznaje, że obecnie w urządzeniach banku nie ma możliwości wpłaty do wpłatomatu na rachunek karty kredytowej. – Na bieżąco monitorujemy sygnały otrzymywane od klientów i rozważamy różne zmiany celem poprawy obecnych procesów – tłumaczy.

Warto sprawdzić: Wpłatomaty przyjmują głównie złotówki. To się nie zmieni

Euronet Polska udostępnia klientom wszystkich banków usługę „wpłata PLN” w ponad 3000 wpłato-bankomatów w całym kraju. – Klienci mają możliwość wpłaty środków na różne konta bez limitów. By skorzystać z usługi należy dokonać jednorazowej rejestracji w Euronet Online System. Później klienci mogą wpłacać gotówkę na rachunki przypisane do konkretnych kart – tłumaczy Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska. Podkreśla, że system umożliwia definiowanie wpłat do siedmiu kont oraz dostęp do historii transakcji.

– Dostępne są dwa tryby transakcji: standardowa, gdzie środki na rachunku księgowane są do końca następnego dnia roboczego oraz ekspresowa, gdzie wpłata na konto następuje w ciągu 30 minut – tłumaczy dyr. Miziołek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 13 do 19 stycznia 2020 roku. Systematycznie, raz w tygodniu ...

Karta przedpłacona. Karty przeznaczone są zarówno do użytku służbowego, jak też do nagradzania pracowników i budowania ich lojalności wobec firmy

Karty przedpłacone złe czasy mają już za sobą

Wprawdzie nie wszystkie banki je wydają, ale niszę odkryły instytucje pozabankowe. Kary przedpłacone możemy ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 25 LUT – 3 MAR 2019

Regularnie przeprowadzamy audyt rynku lokat bankowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...