Aktualizacja: 24.11.2024 20:17 Publikacja: 29.06.2022 11:15
Foto: AdobeStock
W związku z tak wysoką inflacją nie dziwią wyniki ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badań Pollster, w której aż 6 na 10 (59 proc.) Polaków zadeklarowało, że nie stać ich na wakacyjny wjazd. Z drugiej strony, mimo wysokich cen, nie brakuje osób, które nie chcą rezygnować z tej przyjemności: w innym badaniu aż 40 proc. Polaków deklaruje, że zamierza wyjechać na co najmniej 7-dniowy urlop zagraniczny. Jak jednak podejść do planowania wczasów, aby nie okazały się one „zabójcze” dla naszego budżetu? I dlaczego na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać? W odpowiedzi pomogli nam Eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego.
Urokliwy pensjonat z widokiem na góry, mocno przeceniona oferta last minute na tygodniowy pobyt pod palmami, tani apartament blisko centrum zabytkowego miasta – uwaga: tak mogą wabić oszuści. Wysyp takich ofert ma miejsce przed zimowymi feriami.
We wrześniu słońca i ciepłej wody w morzu wcale nie trzeba szukać w Afryce czy na Karaibach. Są w Europie kraje, które nawet poza szczytem sezonu zapewniają sprzyjające warunki do plażowania i morskich kąpieli.
Podczas swojego ostatniego urlopu poza krajem 40 proc. osób płaciło wyłącznie fizycznym pieniądzem. Na bezgotówkowe transakcje zdecydowało się 14 proc. respondentów, a z obu metod korzystało 46 proc. osób.
Cięcia cen biletów kolejowych ogłosił wiceprezes państwowego przewoźnika. Bilety na kilkudziesięciu relacjach mają potanień nawet o 68 proc.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Urlop w Chorwacji nie jest tani - bardziej z powodu inflacji niż wprowadzenia w tym roku euro. Cenowo bardziej opłaca się wypocząć w sąsiedniej Czarnogórze lub Albanii.
Przedsiębiorcy mogą już składać wniosek o wakacje składkowe przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak wypełnić wniosek RWS.
Przedstawiciele pokolenia Z coraz chętniej jeżdżą na wakacje z. Chociaż to ci ostatni często płacą rachunki, młode pokolenie decyduje o tym, dokąd pojechać. W swoich wyborach niejednokrotnie kieruje się tym, co widzi w mediach społecznościowych.
Samotni podróżnicy nie są wbrew pozorom odludkami, przeciwnie - szukają kontaktów z innymi, są otwarci na nowe doświadczenia i ciekawi innych kultur, a w podróż wyruszają sami, bo cenią sobie wolność i niezależność - wynika z raportu przygotowanego przez platformę rezerwacyjną Hostelworld.
Moda plażowa stanowi esencję letnich miesięcy, a stroje kąpielowe mogą być wyrazem osobistego stylu, ale również odzwierciedleniem aktualnych trendów. Trendy w bikini i strojach kąpielowych zmieniają się z sezonu na sezon, wpisując się w dynamikę współczesnej mody. Bikini 2024 to sentymentalny powrót do plażowej mody z lat 60. i 70. oraz ekologia, funkcjonalność i zmysłowość. Jakie bikini damskie będzie modne tego lata?
Wakacje z biurami podróży kosztowały w tym roku tyle, ile rok wcześniej. Pojechało na nie o 20-25 procent klientów więcej. Najczęściej Polacy wybierali wypoczynek w Turcji, Grecji i w Egipcie.
Rekordowa sierpniówka i mocne ostatnie weekendy poprawiły wyniki branży turystycznej w drugim miesiącu wakacji. Rezerwacji w sierpniu było o 35 procent więcej niż w lipcu, a chętnych do spędzenia nad morzem najbliższego weekendu wciąż przybywa.
Już w najbliższych dniach termometry we Włoszech pokażą średnio 34–35 stopni, co jest kontynuacją trwających tam upałów. Wysokie temperatury nie odpuszczają, a związki zawodowe i stowarzyszenia nauczycieli apelują o przedłużenie letnich wakacji.
Łatwy dostęp do natury, atrakcyjny stosunek ceny do jakości, domowe jedzenie i gościnność gospodarzy - to powody, dla których Polacy wybierają wakacje w kraju. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród turystów przeanalizował je serwis Nocowanie.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas