EnveloBank wystartował z ofertą

Wyróżnikiem nowego banku ma być mobilność i kompleksowe zarządzanie płatnościami.

Publikacja: 08.10.2017 11:21

EnveloBank wystartował z ofertą

Foto: fotolia

W końcu września na rynku usług bankowych pojawiła się nowa marka – EnveloBank, do którego produkty finansowe dostarcza Bank Pocztowy.

– Wchodzimy na rynek z serwisem RWD przygotowanym zgodnie z aktualnymi trendami oraz z nowoczesnym rozwiązaniem mobilnym. Wyróżniki EnveloBanku takie jak kalendarz, moduł faktur, przejrzystość oraz intuicyjność serwisu sprawią, że klienci odczują satysfakcję z tego, że do nas dołączyli – mówi Paweł Dudek, szef projektu EnveloBanku.

Nowy bank został stworzony z myślą o młodym pokoleniu, które ceni sobie mobilne rozwiązania i chce mieć dostęp do konta z dowolnego miejsca na świecie. Ma pomóc Bankowi Pocztowemu zerwać ze stereotypem banku dla ludzi starszych, którzy obsługiwani są w placówkach Poczty Polskiej.

Czy warto się zainteresować

Sprawdziliśmy, na ile konkurencyjna jest nowa oferta EnveloBanku.

Bank zaproponował konto osobiste, kredyt gotówkowy oraz dwie lokaty terminowe. W ofercie niebawem powinna pojawić się jeszcze karta kredytowa. Wszystkie produkty dostępne są wyłącznie w kanale mobilnym.

Konto z kartą debetową można mieć bezwarunkowo za darmo tylko w czterech bankach: Idea Banku, Deutsche Banku, Orange Finanse oraz BGŻ BNP Paribas. Większość instytucji stawia warunki pozwalające na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty. Dopiero gdy klient ich nie spełni, musi liczyć się z kosztami od 4 zł do 30 zł miesięcznie.

W EnveloBanku, aby nie ponieść opłaty w wysokości 5 zł, wystarczy w miesiącu poprzedzającym naliczenie opłaty przeprowadzić jedną transakcję bezgotówkową kartą i wykonać przelew z innego banku na kwotę minimum 1 tys. zł.

EnveloBank oferuje najtańszy teraz na rynku kredyt na kwotę 5 tys. zł ze spłatą rozłożoną na 36 miesięcy. Miesięczna rata takiego kredytu wynosi, podobnie jak w Banku Pocztowym, 157 zł. Różnica między najniższą a najwyższą ratą to 19 zł, co w skali całego okresu spłaty daje 684 zł różnicy w całkowitym koszcie kredytu.

Na rynku obecnie trudno jest o dobrą lokatę jednomiesięczną. Najwyższe oprocentowanie depozytów z wkładem 5 tys. zł oferuje eurobank; odsetki od lokaty LOGujesz–LOKujesz wynoszą 3,5 proc. w skali roku. Depozyt ten jest dostępny dla osób aktywujących bankowość mobilną.

3 proc. w skali roku zaoferuje nowym klientom Idea Bank na Lokacie Happy.

Natomiast EnveloLokata Mobilna z oprocentowaniem 1,5 proc. w skali roku plasuje się w naszym zestawieniu na trzeciej pozycji. Jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które założą rachunek osobisty w aplikacji mobilnej.

EnveloBank oferuje również ośmiomiesięczną EnveloLokatę Internetową z oprocentowaniem progresywnym od 1 proc. w pierwszym miesiącu do 2,25 proc. (w skali roku) w ostatnim miesiącu oszczędzania. Średni zysk to 1,38 proc. w skali roku.

Spokojne wejście

Zazwyczaj gdy na rynku usług bankowych pojawia się nowy gracz, jest wiele szumu wokół jego oferty, ponieważ debiutanci chętnie proponują wysokie oprocentowanie lokat lub kont oszczędnościowych, darmowe konta czy atrakcyjne promocje. Bank Pocztowy zaplanował to inaczej. Wyróżnikiem EnveloBanku ma być mobilność usług i kompleksowe zarządzanie płatnościami, co ma zapewniać klientom porządek w ich domowych finansach.

Oferta nie dla wszystkich i nie od razu

Z produktów nowego banku nie mogą skorzystać od razu klienci Banku Pocztowego. Aplikacja mobilna nie jest bowiem aplikacją bezpośrednio dedykowaną tym klientom.

Aby stać się posiadaczem mobilnego konta w EnveloBanku, klient Banku Pocztowego musi najpierw zamknąć swój dotychczasowy rachunek obsługiwany w tradycyjnej formie. Takiego problemu nie mają osoby, które nie były wcześniej klientami Banku Pocztowego.

Jedna instytucja, różne kanały sprzedaży

Na rynku funkcjonuje kilka banków cyfrowych, których marki zostały stworzone po to, żeby dotrzeć do konkretnej grupy klientów i zaoferować im usługi w nowym kanale.

BGŻOptima

Jest częścią Banku BGŻ BNP Paribas. Oferuje wyłącznie produkty oszczędnościowe, w tym lokaty terminowe.

T-Mobile Usługi Bankowe

Jego oferta tworzona jest przez Alior Bank. Proponuje produkty dla wszystkich klientów. Są to konta osobiste, karty kredytowe, kredyty gotówkowe, lokaty terminowe.

Orange Finanse

Produkty dostarcza mBank. W jego ofercie znajdują się m.in. konta, lokaty, kredyty gotówkowe.

Inteligo

Należy do PKO BP. Można tam założyć konto osobiste, lokatę, wystąpić o kartę debetową i kredytową, kredyt gotówkowy; można także kupić jednostki funduszy inwestycyjnych oraz ubezpieczenia, doładować telefon komórkowy.

Nie wszystkim udaje się utrzymać na konkurencyjnym rynku usług bankowych. Szybko zniknęły z niego: Alior Sync (obsługiwany przez Alior Bank), GetBank (obsługiwany przez Getin Bank) czy BossaBank (produkty dostarczał BOŚ).

W końcu września na rynku usług bankowych pojawiła się nowa marka – EnveloBank, do którego produkty finansowe dostarcza Bank Pocztowy.

– Wchodzimy na rynek z serwisem RWD przygotowanym zgodnie z aktualnymi trendami oraz z nowoczesnym rozwiązaniem mobilnym. Wyróżniki EnveloBanku takie jak kalendarz, moduł faktur, przejrzystość oraz intuicyjność serwisu sprawią, że klienci odczują satysfakcję z tego, że do nas dołączyli – mówi Paweł Dudek, szef projektu EnveloBanku.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Rynki finansowe
Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć