Brak wyraźnej przewagi konkurencyjnej

Głównym składnikiem portfela funduszu MetLife Obligacji Skarbowych są – jak sama nazwa wskazuje – obligacje Skarbu Państwa. Do 20 proc. aktywów mogą stanowić papiery korporacyjne. I na tym właściwie kończą się możliwości zarządzającego.

Publikacja: 01.02.2017 19:03

Brak wyraźnej przewagi konkurencyjnej

Foto: Bloomberg

W portfelu nie znajdziemy żadnych „dopalaczy” tak popularnych u konkurencji: dźwigni finansowej, obligacji zagranicznych czy instrumentów pochodnych. Jak to zwykle bywa, taka strategia ma zarówno plusy, jak i minusy.

Do tych pierwszych można zaliczyć brak dodatkowego ryzyka, jakie wiązałoby się z „dopalaczami”. Natomiast do minusów należą ograniczone możliwości osiągania wyższej stopy zwrotu. Od czerwca 2016 r. funduszem zarządza Krzysztof Bednarczyk. Stosuje aktywne zarządzanie ryzykiem stopy procentowej (dotyczy to terminów wykupu obligacji znajdujących się w portfelu), ale w określonych ramach. Głównym wyznacznikiem tych ram jest benchmark, czyli ustalony punkt odniesienia dla funduszu. Możliwe odchylenia od niego określa komitet inwestycyjny MetLife TFI.

Złap mikołajkową okazję!

Czytaj dalej RP.PL.
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Materiał partnera
Bezpieczna przystań, czyli po co oszczędzać w złocie
Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Materiał Promocyjny
Przewaga technologii sprawdza się na drodze
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć
Materiał Promocyjny
Transformacja w miastach wymaga współpracy samorządu z biznesem i nauką