Aktualizacja: 06.12.2024 04:45 Publikacja: 16.09.2022 18:31
W obliczu nadchodzącego spowolnienia gospodarczego i dużego rozchwiania cen surowców i energii eksperci zalecają ostrą selekcję
Foto: Fotorzepa/Dominik Pisarek
Indeks największych spółek WIG20 w minionym tygodniu wyznaczył nowy dołek bessy. Od początku roku stracił około jednej trzeciej wartości, ale w indeksie można znaleźć spółki, którym trend spadkowy daje się we znaki jeszcze bardziej. Trwająca od wielu miesięcy przecena sprawiła, że wyceny wielu spółek są już na poziomach nienotowanych od lat.
– Wskaźnik C/Z dla spółek z WIG20 spadł do poziomu najniższego od wielu lat, co naturalnie rodzi pytanie o to, czy to już okazja. Teoretycznie tak, ale zastrzegłbym, że naprawdę w długim terminie – wskazuje Łukasz Rozbicki, zarządzający w MM Prime TFI.
Ależ finisz funduszy akcji. O takich wynikach jak za ubiegły rok krajowi zarządzający marzyli pewnie latami.
Obligacje, fundusze polskich akcji, papiery mniejszych spółek oraz akcje z sektora technologicznego – takie inwestycje na nowy rok polecają specjaliści.
Zmiany na krajowej scenie politycznej znacząco poprawiły postrzeganie spółek z indeksu WIG20, które przez większa część 2023 roku pozostawały wyraźnie w tyle za mniejszym spółkami.
Bardzo prawdopodobna zmiana władzy w Polsce na bardziej proeuropejską i prorynkową to korzystny scenariusz dla inwestorów z warszawskiej giełdy.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Klienci aplikacji finansowej z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą od teraz handlować ułamkowymi akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie, już od jednego euro.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Rosyjski resort finansów w środę rozpoczął rekordowe zaciąganie pożyczek na rynku krajowym. W jeden dzień sprzedał obligacje o wartości biliona rubli. Większość kupiły banki. W piątek Kreml rusza ze skupem walut i złota z rynku.
Walne zgromadzenie akcjonariuszy Orlenu przyjęło w poniedziałek uchwałę o dochodzeniu naprawienia szkód wyrządzonych przez poprzedni zarząd, w tym prezesa Daniela Obajtka. Proces w tej sprawie może być bardzo długi i trudny.
Zgodnie z tym, co pisaliśmy w poniedziałek, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego uznał gwarancję biura podróży Join UP! Polska za wystarczającą i rozpoczął umorzenie postępowania administracyjnego o wykreślenie firmy z rejestru legalnych touroperatorów.
Benjamin Franklin napisał kiedyś, że na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. W dzisiejszym numerze piszemy o jednym i o drugim.
Spółka komandytowa pozwala na znaczne obniżenie łącznego obciążenia podatkowego, jeśli komplementariusz jest osobą fizyczną. Najkorzystniejszą konfiguracją jest zatem uczynienie właściciela biznesu komplementariuszem.
Bezzasadne niedopuszczenie do walnego zgromadzenia spółki komandytowo-akcyjnej może dotyczyć jedynie akcjonariusza, nie zaś komplementariusza.
Okoliczności toczącej się publicznie dyskusji o sposobie wykonywania doradztwa oraz wysokości wynagrodzenia jednego z doradców zarządu spółki notowanej na GPW to przykład niewłaściwego zastosowania biznesowej oceny sytuacji przez organy spółki.
Dzisiaj powinno się wyjaśnić, czy biuro podróży Join UP! Polska ma prawidłowo wystawioną gwarancję. Sprawdza to Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas