Jak znaleźć wiarygodnego pożyczkodawcę?

Firmy pożyczkowe oferują zaciągnięcie zobowiązania w szybki i prosty sposób. Uproszczona procedura wymaga jedynie dowodu tożsamości czy numeru konta bankowego. Te minimum formalności zachęca. Niestety w wielu umowach są ukryte dodatkowe koszty, które sprawiają, ze pożyczka nie jest wcale aż tak korzystna. Jak znaleźć wiarygodne pożyczkodawcę?

Jak znaleźć wiarygodnego pożyczkobiorcę?

Rozwój branży pożyczkowej przyczynił się do powstania wielu firm pożyczkowych, które oferują mnóstwo sposobów na szybkie i proste zaciągniecie zobowiązania. Pożyczkobiorcy zachwyceni atrakcyjnymi warunkami, często nie sprawdzają firm i podpisują umowy bez dokładnej analizy. W skutek tego niektóre osoby rozczarowują się wysokością dodatkowych opłat i niekorzystnymi warunkami. Wybierając pożyczkodawcę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

1.Przejrzyste warunki umowy

Każda firma pożyczkowa powinna poinformować o wszystkich warunkach pożyczek, które są udzielane przez internet. Przejrzyste przedstawienie warunków to przede wszystkim:

  • określenie wszystkich wymogów, jakie firma stawia pożyczkobiorcom,
  • warunki spłaty pożyczki,
  • ewentualne koszty dodatkowe wynikające m.in. z braku terminowych spłat.

Dokładne zapoznanie się z umową to kluczowa kwestia przy zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania. Precyzyjne określenie warunków i ich analiza, pozwala pożyczkobiorcy określić, która oferta jest dla niego najbardziej korzystna.

2.Określenie kosztów.

Wiarygodny pożyczkodawca to ten, który nie ukrywa żadnych kosztów i informuje o wszystkich możliwych opłatach dodatkowych takich jak oprocentowanie, odsetki, prowizje, koszty wynikające z nieterminowych spłat. W ten sposób podawana jest całkowita kwota pożyczki. Dzięki temu klient może przeanalizować, czy jest w stanie zaciągnąć zobowiązanie i je spłacić. Warto wspomnieć, że pożyczkobiorcy chronieni są ustawą antylichwiarską, która wprowadza limit kosztów. W myśl tej ustawy opłaty za pożyczkę nie mogą wynosić więcej niż 25% pobranej kwoty.

3.Elastycznośc oferty

Dobra firma pożyczkowa oferuje elastyczną ofertę, dopasowana do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wiele z nich wychodzi na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i daje możliwość pożyczki ratalnej. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wziąć nieco większą sumę i nie byłyby w stanie spłacić zobowiązania  wykreślonym terminie. W ten sposób pożyczkobiorca spłaca pożyczkę w kilku ratach, a nie jednej całej.

4.Posiadanie certyfikatów

Wiarygodna i godna współpracy firma pożyczkowa posiada różnego rodzaju certyfikaty np. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo lub Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Takie informacje znajdziemy na jej stronie internetowej.

5.Obecnośc w rankingach

Gwarancją dobrego wyboru pożyczkodawcy jest obecność pożyczkodawcy w porównywarkach pożyczek. Jeżeli są one w pierwszych dziecięciu miejscach i cieszą się pozytywną opinią, to znaczy, że warto z nich skorzystać.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pozyczkaposzukiwana.pl/

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Czy Twoje konto bankowe może być całkiem darmowe?

Niewiele potrzeba do tego, by sprawić, że używanie konta bankowego i dołączonej do niej ...

Srebrne monety bulionowe

W srebro można inwestować na kilka różnych sposobów. Jednym z tych najlepszych jest zakup ...

Błędy w sprawozdaniach finansowych z lat ubiegłych

Błędy mogą pojawić się nawet w bardzo dobrze zorganizowanych oraz sprawnie działających systemach księgowych ...