Konto osobiste w kryzysie – jak wybrać najlepsze?

Z jednej strony pandemia koronawirusa wprowadziła mnóstwo zmian i ograniczeń w naszym życiu. Z drugiej – nasz świat kręci się dalej, a bardziej przyziemne sprawy nie dają o sobie zapomnieć. Jedną z nich jest wybór i założenie konta osobistego. A w czasach kryzysu, gdy liczy się każda złotówka, wybór najlepszego rachunku bankowego jest szczególnie istotny.

Konto osobiste – jakie wybrać?

Wybierając konto osobiste, pamiętaj, że będzie ci ono towarzyszyło na co dzień. Dlatego jego obsługa powinna być intuicyjna, a ty powinieneś mieć pod ręką dostęp do najistotniejszych usług.

Na początek zastanów się, jaki rodzaj konta osobistego potrzebujesz. Większość banków posiada zróżnicowane oferty rachunków bankowych dedykowane studentom, osobom, które oczekują dodatkowych usług, parom, a nawet nastolatkom. Jednak najpopularniejszym rodzajem konta osobistego jest standardowy rachunek bankowy.

Przejdźmy teraz do kwestii, czym powinieneś się kierować, wybierają konto osobiste.

Czy się kierować przy wyborze konta osobistego?

Odpowiadając na to pytanie, zastanów się, w jaki sposób planujesz z konta osobistego korzystać.

Czy będzie wpływała na nie twoja wypłata, czy raczej będzie to konto dodatkowe, które pomoże ci w przechowywaniu oszczędności lub odkładaniu środków na wymarzoną wyprawę?

Czy często zamierzasz korzystać z płatności kartą płatniczą w ramach tego konta, a może będziesz raczej zlecał przelewy bankowe?

Czy potrzebujesz konta osobistego w złotówkach, czy jednak wolisz konto walutowe w euro lub dolarach?

Znając swoje potrzeby, możesz porównywać oferty poszczególnych kont bankowych. Od czego możesz zacząć?

Przede wszystkim zwróć uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta osobistego. Niektóre banki co miesiąc pobierają opłatę za samo posiadanie konta, w innych taki koszt to 0 zł. Jeszcze inne banki rezygnują z takiej opłaty, o ile w danym miesiącu zapewnisz wpływy na konto w odpowiedniej kwocie lub wykonasz określoną liczbę transakcji internetowych, lub przy pomocy karty.

Zwróć także uwagę na dodatkowe koszty, takie jak opłata za zlecenie przelewu czy wypłacenie środków z bankomatu.

Po drugie, sprawdź, czy bankomaty danego banku znajdują się w pobliżu miejsca twojego zamieszkania lub pracy. Czasami dostęp do gotówki jest niezbędny, a szukanie właściwego bankomatu jest bardzo irytujące.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku stacjonarnych placówek banku. Jeśli wiesz, że część spraw będziesz chciał załatwić osobiście, to również warto zwrócić uwagę, czy taki bank znajduje się w pobliżu.

Poza tym zwróć uwagę na wszelkie dodatkowe usługi, z których będziesz mógł skorzystać. Czy założenie konta oszczędnościowego lub lokaty wymaga wizyty w banku, czy wszelkie formalności załatwisz przez internet? To z jednej strony mniej ważne szczegóły, ale warto o nich pamiętać.

Jak wybrać najtańsze konto osobiste?

W obecnej sytuacji szczególnie powinieneś zwrócić uwagę, w jaki sposób uciekają twoje pieniądze. Z tego względu warto poszukać konta osobistego, które będzie darmowe. W tym celu poszukaj banku, który nie naliczy opłat za prowadzenie i korzystanie z konta, jeśli tylko spełnisz określone warunki. Przypilnuj oczywiście, aby ich spełnienie nie stanowiło dla ciebie problemu.

Poza tym możesz rozejrzeć się za promocjami, jakie większość banków co jakiś czas organizuje. Często możesz natrafić na ofertę konta bankowego, które nie tylko będzie darmowe, ale jeszcze na nim zarobisz. Pamiętaj również, aby po upływie okresu promocyjnego rozejrzeć się za nowym kontem osobistym, co znów pozwoli ci korzystać z rachunku na atrakcyjnych warunkach.

Dodatkowo zwróć uwagę, z jakimi partnerami współpracuje wybrany przez ciebie bank. Często możesz oszczędzić w ten sposób na zakupach czy zakupie paliwa na określonej stacji benzynowej.

Gdzie znaleźć porównanie kont osobistych?

Obecnie wybór konta osobistego może przyprawić o zawrót głowy. Z tego względu warto zajrzeć do porównania na stronie https://www.kontomaniak.pl/ranking-kont-osobistych, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat rachunków prowadzonych w różnych bankach.

Materiał Promocyjny 

 

Mogą Ci się również spodobać

Pożyczka na ślub, wesele – porady skąd pożyczyć gotówkę?

Wydarzenia takie jak wesele czy ślub nie tylko są najpiękniejszym, ale często również jednym ...

G Suite zmienia się w Google Workspace. Z czym się to wiąże?

To już przesądzone. W styczniu 2021 roku oficjalnie pożegnamy się z nazwą G Suite. ...

Nie tylko banki dają ulgi swoim klientom w związku z pandemią koronawirusa. Pewne ułatwienia wprowadzają też firmy pożyczkowe

Spłaty chwilówek czasowo zawieszone

Miesięczną lub dwumiesięczną przerwę w spłacie swoich zobowiązań oferują klientom firmy pożyczkowe. Takie rozwiązanie ...