Pożyczki, do których zaciągnięcia wystarczy zaledwie dowód osobisty cieszą się dużym zainteresowaniem. Wynika to niewątpliwie z ich licznych zalet. Przede wszystkim oszczędzasz czas, a jednocześnie nie musisz informować pracodawcy o zaciąganej pożyczce, aby wystawił ci dokument potwierdzający osiąganie regularnych dochodów. Ofert pożyczek jest jednak wiele, dlatego też zanim wypełnisz jakiś wniosek upewnij się, że firma oferuje naprawdę atrakcyjne warunki.

  1. Pożyczka na dowód a bezpieczeństwo
  2. Najważniejsze parametry pożyczek
  3. Gdzie najszybciej pożyczyć pieniądze?

Jeżeli przeraża cię myśl o konieczności czytania regulaminów pożyczek, aby ze wszystkich dostępnych ofert wybrać najlepszą, koniecznie sprawdź zestawienie przygotowane przez serwis internetowy o tematyce finansów.

Pożyczka na dowód a bezpieczeństwo

Jedną z najważniejszych kwestii – niezależnie od tego czy pożyczasz pieniądze czy też płacisz za coś przez internet – jest bezpieczeństwo. W celu zapewnienia sobie najlepszej ochrony powinieneś zacząć od zaktualizowania przeglądarki internetowej, z której na co dzień korzystasz. Dla pewności przeskanuj również komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym. Podczas codziennego korzystania z internetu unikaj odwiedzania podejrzanych stron oraz nie klikaj w linki od nieznanych nadawców. Dzięki temu twój komputer nie złapie wirusa, który mógłby wykraść cenne dane. Wówczas bez obaw będziesz mógł starać się o pożyczki na dowód i podać niezbędne dane podczas wypełniania wniosku. Pamiętaj tylko o tym, aby nie wysyłać skanu dowodu ani nie przepisywać znajdujących się na nim informacji, jeżeli nie masz pewności, że wybrana firma jest godna zaufania. Opinie innych osób korzystających z pożyczek potrafią być bardzo pomocne w wyborze najlepszego pożyczkodawcy, zwłaszcza że wielu internautów chętnie opisuje jakość usług świadczonych przez tego typu firmy. Nie możesz jednak polegać wyłącznie na takich informacjach, bo w końcu chodzi o twoje pieniądze. Zanim zaciągniesz pożyczkę internetową sam musisz sprawdzić szczegóły oferty i poznać jej warunki. Na szczęście z poniższymi poradami stanie się to o wiele prostsze.

Najważniejsze parametry pożyczek

Niezależnie od tego czy chodzi o chwilówki czy też inne formy pożyczek, maja one kilka wspólnych parametrów, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Podstawowym jest RRSO. Skrót ten oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Im wyższy parametr RRSO, tym więcej wyniosą całkowite koszty związane z pożyczką. Wbrew pozorom czasami pożyczenie większej kwoty ale z niższym RRSO jest bardziej opłacalne niż pożyczka w wysokości kilkuset złotych, jeżeli jej RRSO wynosi kilkanaście lub kilkadziesiąt procent.

Jeżeli interesują cię pożyczki przez internet na konkretną kwotę, upewnij się że wybrana przez ciebie oferta pozwoli ci zaciągnąć taką pożyczkę już za pierwszym razem. W większości przypadków firmy zabezpieczają się przed nieuczciwymi klientami w taki sposób, że obniżają wysokość pierwszej pożyczki. Jeżeli jednak spłacisz pieniądze w ustalonym terminie, to przy kolejnym korzystaniu z usług tej samej firmy będziesz już mógł cieszyć się dostępem do większych pieniędzy. W dodatku niektóre firmy oferują pożyczkę gratis, pod warunkiem że pożyczający jest nowym klientem i nigdy wcześniej nie korzystał z oferty pożyczkodawcy. W ten sposób unikniesz jakichkolwiek opłat, a RRSO pożyczki wyniesie prawdziwe zero procent. Na koniec powinieneś sprawdzić, ile wynosi szacunkowy czas, w jakim pieniądze zostaną ci wypłacone. Niektóre oferty ze strony https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczki-na-dowod/ mogą trafić na twoje konto już po 15 minutach. Jest to szczególnie przydatne w sytuacjach kryzysowych, gdy potrzebujesz gotówki na już. Lista pożyczek przygotowana została w taki sposób, że bez konieczności klikania w każdą z ofert możesz zapoznać się z najważniejszymi informacjami. Oszczędzasz dodatkowo czas i masz pewność, że oferta spełni twoje oczekiwania.

Gdzie najszybciej pożyczyć pieniądze?

Jak nietrudno się domyśleć, najprostszym i najszybszym sposobem na pożyczenie pieniędzy jest wybranie oferty jednej z firm, które udostępniają wnioski przez internet. Wystarczy, że zadbasz o bezpieczne używanie dowodu osobistego, a korzystanie z nich nie narazi cię na żadne ryzyko. Dodatkowo istnieją stale aktualizowane serwisy z pożyczkami, gdzie dostępne są wyłącznie najlepsze propozycje. Jedną z nich jest Czerwona Skarbonka, gdzie każda z ofert została sprawdzona przez specjalistów od finansów. Pożyczki na dowód są nie tylko ułożone w zestawieniu według tego, która oferta jest najlepsza, ale też przy każdej z nich znajduje się odnośnik do formularza. Znalezienie atrakcyjnej oferty i wypełnienie wniosku nie zabierze ci dzięki temu więcej jak kilka minut. Nawet jeżeli aktualnie nie planujesz skorzystać z pożyczki, zapamiętaj adres wspomnianej strony. Nigdy nie da się przewidzieć, kiedy potrzeba będzie dodatkowa gotówka. Szybkie pożyczki – o ile tylko są zaciągane z głową – stanowią wówczas najlepsze wyjście z sytuacji i zapewniają błyskawiczny dostęp do dodatkowych środków.

Materiał Partnera