Spółka akcyjna Dadelo specjalizuje się w sprzedaży rowerów oraz części i akcesoriów rowerowych, jak również  odzieży, przeznaczonej dla kolarzy, które dostępne są w sklepie centrumrowerowe.pl. Regularnie powiększa swoją ofertę także o produkty dedykowane do innych aktywności fizycznych. Kontrolę nad spółką sprawuje Grupa Kapitałowa OPONEO.PL.

W przypadku wszystkich trzech kwartałów można mówić o wysokich wzrostach sprzedaży, jednak szczególnie dobry wynik przyniósł II kwartał br., w którym obrót netto sprzedaż zwiększyła się o 140% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na taki stan rzeczy wpływ mogło mieć co najmniej kilka aspektów. Jednym z nich niewątpliwie jest przypadający na ten czas początek sezonu rowerowego, przekładający się na zwiększone zainteresowanie asortymentem, oferowanym przez Dadelo. Kluczowe znaczenie ma także pandemia, w dobie której jednoślady zyskały na popularności. Stały się one z jednej strony ważnym, alternatywnym środkiem transportu, a z drugiej sposobem na utrzymanie dobrej kondycji w okresie braku dostępu do placówek sportowych, takich jak siłownie, baseny i kluby fitness.

W analizowanym okresie spółka odnotowała zwiększony popyt na wszystkie kategorie produktów, w tym zwłaszcza na trzy z nich: outdoor (segment ten obejmuje m.in. odzież i akcesoria trekkingowe oraz do biegania, rolki, hulajnogi), odzież rowerowa, a także rowery, w każdej z tych kategorii obrót netto sprzedaż zwiększyła się się o ponad 200%  rok do roku. których obrót netto wzrósł kolejno o 208%, 201% i 200%. Najniższy wzrost dotyczy kategorii  „Części rowerowe”, w której obrót netto sprzedaż zwiększyła się o 54% rok do roku.

""

pieniadze.rp.pl

Tak dobre wyniki są efektem systematycznych działań, mających na celu poszerzanie oferty oraz dopasowywanie jej do zmieniających się potrzeb klientów. Nie bez znaczenia są również same kanały dystrybucji, jakimi są sklepy online – obecnie obserwuje się rozkwit całej branży e-commerce, co wedle przewidywań ma mieć długofalowe skutki.

Niedawno Zarząd Spółki Dadelo S.A podjął decyzję o wejściu na Giełdę Papierów Wartościowych. Pozyskane środki mają pomóc w dalszym rozwoju Przedsiębiorstwa. Zapisy na pierwszą publiczną ofertę w pierwszej publicznej ofercie akcji akcji Dadelo S.A.rozpoczęły się 4 grudnia 2020 r. i trwają do 11 grudnia 2020 r.

Materiał Promocyjny