Autorami są prawnicy z krajowych wyższych uczelni. Czasopismo wydawane jest przez Uniwersytet Kazimiera Wielkiego w Bydgoszczy, a finansowane przez Bank Zachodni WBK w ramach Santander Universitades.
Najnowszy numer otwiera wywiad „Jak być bogatym”. Jest to rozmowa z marszandem Andrzejem Starmachem, który od kilkunastu lat jest dopuszczany do udziału w Art Basel w Bazylei, najbardziej prestiżowych międzynarodowych targach sztuki. Czytelników zaskoczy to, że w Bazylei transakcje zawiera się poprzez podanie ręki i wymianę wizytówek. U nas nawet skomplikowane umowy prawne nie gwarantują, że warunki zostaną dotrzymane.
Wojciech Szafrański, Alicja Jagielska-Burduk i Katarzyna Jóźwiak ostrzegają przed zmowami cenowymi na naszym rynku sztuki. Z tekstu tego dowiemy się, jakie przepisy prawa ograniczają ryzyko zmowy cenowej i praktyki monopolistyczne w handlu sztuką.
Warto przeczytać analizę Jana Andrzejewskiego i Wojciecha Szafrańskiego o wyzysku na rynku sztuki. Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia wtedy, gdy antykwariusz np. wykorzysta niewiedzę właściciela antyku i kupi go za cenę rażąco niższą od rynkowej. Autorzy obszernie cytują artykuł „Cicha aukcja, głośny skandal” z „Moich Pieniędzy” (3 kwietnia 2003 r.). Dotyczy on afery z obrazem Leona Chwistka. Dzieło zostało kupione za 35 tys. zł, a następnie zaoferowane za 320 tys. zł. Autorzy dają szczegółowe rady, jak wyzyskana osoba może egzekwować swoje prawa.
Do wyzysku prowadzi też zawyżanie cen na aukcjach w wyniku fikcyjnych licytacji. Oficjalnie podawana jest rekordowa cena, która jest nieprawdziwa. Potem nieświadomym klientom sprzedaje się równorzędne dzieła po zawyżonych cenach.