Szmaragd, oprawiony diamentami, jest osadzony w pierścionku z białego złota, którego autorem jest znany jubiler Raymond C. Yard. Ton prawdziwa gratka dla bogatych kolekcjonerów.

Dom aukcyjny Christie’s szacuje, że pierścionek może zostać sprzedany za 4 lub nawet 6 mln dolarów. To byłby prawdziwy rekord – 332 tys. dolarów za każdy karat. Aukcja zaplanowana jest na 20 czerwca tego roku.

Dotychczas najdroższym szmaragdem był 23,46-karatowy kamień należący do legendarnej aktorki Elizabeth Taylor. Szmaragd osadzony w broszce został sprzedany w 2011 roku za 6,5 mln dolarów. Był jednym z wielu precjozów sprzedanych po jej śmierci w ramach aukcji „The Collection of Elizabeth Taylor”.

Szmaragd Rockefellerów został kupiony przez Johna D. Rockefellera Juniora, syna założyciela Standard Oil, w 1930 roku. Pierwotnie był największą ozdobą broszy Van Cleef & Arpels, należącej do jego żony Abby Aldrich Rockefeller. Po jej śmierci w 1948 roku kamienie z broszy zostały podzielone pomiędzy spadkobierców a 18,04-karatowy szmaragd dostał najmłodszy syn David Rockefeller, który zmarł w marcu tego roku w wieku 101 lat.

Kamień prawdopodobnie pochodzi z Kolumbii. Szmaragdy z tego kraju uzyskują najwyższe ceny na aukcjach precjozów – są duże, soczyście zielone i idealnie przejrzyste.