Aktualizacja: 24.11.2024 23:02 Publikacja: 27.09.2021 15:19
Foto: Adobe Stock
28 września w domu aukcyjnym Polswiss Art odbędzie się wielka aukcja rzeźby. Rekordową wycenę 1,7–2,3 mln zł ma aluminiowa kompozycja Wojciecha Fangora zatytułowana „Symetria 2". Rzeźba (146 na 100 cm) ma dołączony certyfikat autorski. To dowód, że jest autentykiem.
Aukcję „Wiek koloryzmu” 12 marca organizuje Desa Unicum. Zgromadzono obrazy artystów niesłusznie zapomnianych, którzy będą teraz promowani, a ceny ich dzieł będą rosły.
Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.
Jakie obrazy Polacy będą chętnie kupowali za 20-30 lat? Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla dzisiejszych 40-latków, którzy w przyszłości będą wyprzedawać tworzone teraz kolekcje, żeby dołożyć do emerytury. Zbieranie dzieł sztuki to sposób gromadzenia kapitału. W co zainwestować?
Warszawska Wallspace Gallery wystawia 58 akwarel Nikifora z kolekcji Bogdana Jakubowskiego i Roberta Dowhana. To wyjątkowe prace o muzealnej wartości. Tak wysokiej klasy dzieła nie pojawiają się na aukcjach. Część z nich można kupić. Ustalono jedną cenę 22 tys. zł dla każdej z prac. Wystawa potrwa do 29 września.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rynek komiksu od lat jest w znakomitej kondycji. Ciekawie zapowiada się wrześniowa aukcja. Duże emocje budzi portret Tytusa, Romka i A’Tomka.
Fotografia na rynku sztuki zdobyła trwałe miejsce, ale ceny podlegają wahaniom. Na polskim rynku mieliśmy ostatnio wyjątkową aukcję prac Ryszarda Horowitza.
Portret Alana Turinga, wybitnego łamacza kodów z czasów II wojny światowej i pioniera informatyki, sprzedano na aukcji za milion dolarów. Może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to dzieło AI.
Czy przeprowadzenie kolejnej aukcji rzeczywiście przybliży Polskę do realizacji unijnego celu cyfrowego?
11 listopada genewski oddział domu aukcyjnego Sotheby's zaprezentuje swoją pierwszą przeznaczoną na sprzedaż kolekcję klejnotów królewskich i szlachetnych. Wśród nich znajdzie się naszyjnik, którego cenę szacuje się na 2,5 mln euro. Jego historia jest związana z Marią Antoniną.
Zbliża się aukcja jednej z najcenniejszych kolekcji monet na świecie. Sprzedaż może nastąpić dopiero dopiero w 2024 roku, sto lat po śmierci twórcy kolekcji.
Kolekcja autografów słynnych postaci XX wieku trafiła na aukcję. Najwyżej wyceniono przywódcę i twórcę potęgi Komunistycznej Partii Chin, którego autograf był droższy niż te Jima Morissona czy Beatlesów.
Fiat 500L 2015 z kolekcji samochodów „Dare to Dream Collection”, to auto które służyło papieżowi jako papamobile i podczas aukcji nie osiągnęło szacowanej ceny.
Wielka Aukcja Charytatywna TOP CHARITY 2024 organizowana przez Omenę Mensah i Rafała Brzoskę wraz z Corporate Connections Polska przyniosła w tym roku blisko 46 milionów złotych. Podwojona kwota uzyskana z licytacji, 22 miliony złotych od Rafała Brzoski, to prawdopodobnie największa jednorazowa prywatna donacja na cel charytatywny w historii współczesnej Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas