10 najlepszych kredytów gotówkowych na 15 tys. zł

Fotorzepa/Michał Walczak

Stopy procentowe, których wysokość ustala Rada Polityki Pieniężnej, od dłuższego czasu są na rekordowo niskim poziomie. To idealny okres dla osób, które właśnie teraz podejmują decyzję o zaciągnięciu bankowej pożyczki. Kredyty są tanie, a dochody rosną. Łatwiej więc pozyskać od banków finansowanie, a potem je bez problemów spłacić.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, który bank będzie skłonny najtaniej pożyczyć 15 tys. zł na 36 rat. W naszym rankingu skupiliśmy się na kredycie gotówkowym bez ubezpieczenia, który oferowany jest nowym klientom.

Najniższą ratę gwarantuje PlusBank. Za pożyczkę w kwocie 15 tys. zł przez 3 lata pobierać będzie od kredytobiorcy 477 zł miesięcznie. Kredyt Gotówkowy oprocentowany jest na poziomie 8,9 proc. nominalnie (bank nie nalicza prowizji za przyznanie finansowania). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu (RRSO) wynosi nieco ponad 9 proc. Oferta dostępna jest dla klientów z bardzo dobrą historią w BIK.

Na drugi miejscu znalazła się pożyczka od Raiffeisen Polbank. Kredyt na Miarę z ratą na poziomie 482 zł miesięcznie w koszty ma wliczone: oprocentowanie nominalne na poziomie 6,99 proc. i prowizję 4 proc. Rzeczywiste oprocentowanie kredytu wynosi 10,1 proc.

Trzecie miejsce zajmuje Bank Zachodni WBK. Kredyt gotówkowy z ratą na poziomie 491 zł miesięcznie dostępny jest z oprocentowaniem na poziomie 6,66 proc. Bank dolicza sobie prowizję za udzielenie pożyczki – 5,73 proc. To przekłada się na RRSO w wysokości 11,34 proc.

40 zł miesięcznie więcej (1 440 zł w skali trzech lat) niż w przypadku zwycięskiego banku zainkasuje od kredytobiorcy Orange Finanse. Rata Kredytu Gotówkowego, który zamyka nasze zestawienie wynosi 517 zł. Orange Finanse nalicza oprocentowanie nominalne w wysokości 4,89 proc. i wysoką prowizję za przyznanie finansowania – 14,99 proc.

Średnia rata kredytu w kwocie 15 tys. zł, którego spłata rozłożona jest na 36 rat wynosi 506 zł. Wyliczana jest na podstawie danych zebranych ze wszystkich banków.

Mogą Ci się również spodobać

Ułatwienie dla klienta, ale i złodzieja

Większość banków wydaje karty, które umożliwiają płatności zbliżeniowe. Klient, który nie chce takiej usługi, ...

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaje ostrzeżenia konsumenckie po wszczęciu postępowania w sprawie praktyk naruszających zbiorowe interesy

Jak nie dać się oszukać. Ostrzeżenia UOKiK mogą pomóc

Warto sprawdzić, czy przed naszym kontrahentem nie ostrzega UOKiK. Zanim się podpisze umowę o ...

Ranking: gdzie po najtańszy kredyt wakacyjny

Decydując się na pożyczkę, trzeba dokładnie przejrzeć ofertę. W bankach nie ma specjalnych kredytów ...