Reklama
Rozwiń

Pełnomocnikiem nie musi być osoba spokrewniona. Tu liczy się zaufanie.

Osoby poszukujące rozwiązania pozwalającego na dokonywanie przez innych dyspozycji z ich rachunku bankowego czy zezwalającego na pobieranie przez wskazaną osobę środków pieniężnych z konta, powinny złożyć w banku pisemne oświadczenie o udzielenie pełnomocnictwa.

Publikacja: 24.02.2018 15:38

Pełnomocnikiem nie musi być osoba spokrewniona. Tu liczy się zaufanie.

Foto: AdobeStock

Udzielenie pełnomocnictwa nie powoduje, że rachunek bankowy prowadzony do tej pory dla jednej osoby stanie się rachunkiem wspólnym. Pełnomocnik nie staje się też posiadaczem konta bankowego osoby, która mu tego pełnomocnictwa udzieliła. Stronami umowy rachunku bankowego nadal pozostaną wyłącznie jego właściciel i bank.

Formularz oświadczenia o udzieleniu pełnomocnictwa można złożyć w banku bez obecności tej drugiej strony. Można tego dokonać także korespondencyjnie –  o ile możliwe jest potwierdzenie autentyczności własnoręcznego podpisu właściciela (w niektórych instytucjach wymagany będzie podpis zarówno właściciela rachunku jak i pełnomocnika). Obowiązkowo, w dokumencie znaleźć się muszą również dane osobowe pełnomocnika oraz adres zamieszkania.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Materiał Promocyjny
3 sposoby na poprawienie swojej zdolności kredytowej
Planowanie Wydatków
Polacy pożyczają w bankach coraz więcej. Skąd ten boom?
Planowanie Wydatków
Dokąd z kartą, gdzie z gotówką? Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu za granicę
Planowanie Wydatków
Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?