Można też zapisać się do programu rabatowego, w ramach którego nasz bank współpracuje z różnymi partnerami. Dzięki nim można bowiem naprawdę sporo zaoszczędzić.

Akcje specjalne

Nest Bank na grudzień zaplanował specjalną akcję w zakresie Programu Visa Oferty. Dedykowana jest tylko klientom tej instytucji. Oprócz standardowych zniżek w ramach programu czekają więc na nich zwroty za zakupy w drogeriach Natura i w sklepach sieci Smyk.

W Credit Agricole, w prowadzonym przez niego Klubie Rabatowym, do końca 24 grudnia 2018 r. czeka na klientów – posiadaczy kart kredytowych lub debetowych tego banku – ponad 30 specjalnych ofert świątecznych. Znajdują się wśród nich m.in. rabaty w RTV EURO AGD, zniżki na kosmetyki i zapachy w Douglas.pl i w internetowej drogerii Cocolicie, upusty w Badurze, Time Trend, Martes Sport lub Mohito, a także 20 zł rabatu przy zakupie aromatycznych kaw, herbat i akcesoriów w Coffeedesk czy 20 proc. zniżki na świece Woodwick w iCandle.pl. Ponadto klienci Credit Agricole liczyć mogą na specjalne okazje, tzw. szalone godziny, kiedy można upolować świąteczne zniżki w H&M, Empik, Aboutyou czy kinach Helios.

– Od 1 grudnia w ramach Citi Specials szykujemy dla posiadaczy kart Citi „kalendarz adwentowy” – 24 świąteczne zniżki do 50 proc., odkrywane dzień po dniu. Partnerzy programu Citi Specials zaoferują klientom banku Citi Handlowy świąteczne rabaty, które będą widoczne po odsłonięciu ikonki z bieżącą datą. Każda z ofert będzie miała indywidualny czas trwania – podpowiada Zuzanna Przepiórkiewicz z biura prasowego banku.

Czytaj także: Zagraniczne zakupy z kartą płatniczą nie muszą być drogie
""

Nie zawsze mamy świadomość, że nasza karta płatnicza uprawnia nas do zniżek. Fot. Adobe Stock

pieniadze.rp.pl

W Banku Millennium trwa natomiast promocja „Konto 360° Junior na Gwiazdkę”, w ramach której klient może otrzymać bon o wartości 50 zł na zakupy na empik.com. Aby skorzystać z promocji, rodzic dziecka powinien złożyć wniosek o Konto 360° Junior w usługach bankowości elektronicznej Millenet, zasilić konto w okresie trwania promocji kwotą min. 100 zł, a jeżeli dziecko ma powyżej 13 lat, co najmniej raz w okresie trwania promocji zapłacić kartą wydaną do konta lub aktywować aplikację mobilną. Bon w postaci kodu klient otrzyma SMS i może go zrealizować przez co najmniej 60 dni od dostarczenia. Promocja trwa do 16 grudnia 2018 r.

Czytaj także: Świąteczne szaleństwo na kredyt. Sprawdzamy ofertę banków

Dodatkowo, posiadacze wszystkich aktualnie oferowanych przez Bank Millennium kart (debetowych i kredytowych) w ramach Programu Inspiracje mogą korzystać z rabatów przy płatności plastikiem w blisko 1000 sklepów i punktów usługowych. Z kolei posiadacze kart kredytowych Impresja i Alfa Banku Millennium mogą korzystać ze zwrotu do 5 proc. wydatków na zakupy (aż do 760 zł rocznie) w sklepach znanych marek (tylko w przypadku Impresji to ponad 20 popularnych marek, m.in. Empik, Apart, Sephora, Zara, Venezia, Deichmann, Sony, travelplanet.pl czy Smyk).

– Warto wspomnieć również o naszej platformie zakupowej goodie – to także świetny sposób na oszczędzanie przy świątecznych zakupach. We wrześniu uruchomiliśmy usługę goodie cashback i regularnie udostępniamy specjalne promocje, dostępne tylko dla użytkowników tej platformy, np. teraz można o 25 proc. taniej kupić bilety na FlixBus i zaplanować podróż na święta do domu – tłumaczy Dorota Hołownia z biura prasowego Banku Millennium.

– W eurobanku w okresie świątecznym będziemy szczególnie zwracać uwagę klientów na nasz program „Codziennie zyskuję”. W jego ramach osoba, która założy bezpłatne konto i płaci naszą kartą, dostaje zwrot w wysokości 5 proc. wydatków z określonych kategorii. Maksymalnie może to być 60 zł miesięcznie, a więc 720 zł rocznie. Są wśród nich np. wydatki na kluby fitness, baseny, stoki narciarskie, zakwaterowanie, transport, kina, restauracje etc. – wylicza Łukasz Pałka z biura prasowego eurobanku.

Stała oferta, która się opłaca

Santander Bank Polska w standardowej ofercie ma kartę kredytową 123 z funkcją moneyback. Warto jej użyć, gdyż pozwala otrzymać zwrot 1 proc. wydatków na zakupy we wszystkich supermarketach spożywczych, 2 proc. zwrotu wydatków na wszystkich stacjach paliw i 3 proc. zwrotu za poniesione wydatki we wszystkich restauracjach i fast foodach w naszym kraju. Maksymalnie w ciągu roku można więc zaoszczędzić do 760 zł.

PKO BP zaprasza natomiast do Programu Przywilejów. Dzięki niemu posiadacze kont Aurum i Platinium II mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów w ponad 150 sklepach i punktach usługowych na terenie całego kraju.

W banku Citi Handlowy obecni posiadacze karty debetowej Citi (kredytowej również) mogą korzystać z Programu Korzyści Citi Specials, dzięki któremu mają dostęp do rabatów do 50 proc. u blisko 300 partnerów, zniżki w 100 restauracjach w Polsce wyróżnionych przez przewodnik kulinarny Gault & Millau, możliwości zdobywania punktów wymiennych na atrakcyjne nagrody np. w programie Mastercard Priceless Specials czy niespodzianek, takich jak dostęp do przedsprzedaży biletów na koncerty światowych gwiazd (Metallica, Beyonce, Rod Stewart, Pink).

Czytaj także: Na co najczęściej brakuje nam pieniędzy

Klienci ING Banku Śląskiego mają stały dostęp do kodów rabatowych na zakupy internetowe od znanych i lubianych marek. Wszystkie dostępne są w bankowości internetowej Moje ING w zakładce „moje rabaty”.

W mBanku jest jeden program rabatowy dla wszystkich klientów, niezależnie od rodzaju konta i karty – mOkazje. Aby z niego skorzystać, wystarczy wyrazić zgodę, klikając w serwisie transakcyjnym lub w apce. Potem wszystko działa automatycznie. Klient nie musi nosić ze sobą żadnej karty lojalnościowej czy przypominać o rabacie w sklepie. Po zapłaceniu za rachunek kartą mBanku rabat sam się nalicza, a określona kwota zostaje zwrócona na konto bez jakiejkolwiek aktywności klienta. Obecnie w programie jest około 280 partnerów.

– mOkazje dobierane są do klienta. Nie każdy ma te same. Są one uzależnione od jego wcześniejszych preferencji. Dlatego w naszym przypadku warto zerknąć, jakie mOkazje przygotowaliśmy dla danego klienta – radzi Emilia Kasperczak z mBanku.

W PlusBanku natomiast jedyną opcją rabatu jest użycie karty płatniczej MasterCard wydanej do Konta Plus, dzięki której w różnych kombinacjach i konfiguracjach można otrzymać rabat w sieci Plus i Cyfrowym Polsacie.