Przeglądamy płatnicze promocje na zakupy świąteczne

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogą znacząco wpłynąć na zasobność naszych portfeli. Warto więc sprawdzić, co w nich nosimy i odpowiednio użyć wydanych do naszych rachunków kart płatniczych czy kredytowych.

Publikacja: 10.12.2018 15:29

Przeglądamy płatnicze promocje na zakupy świąteczne

Foto: Warto zapisać się do programu rabatowego, w ramach którego nasz bank współpracuje z różnymi partnerami. Fot. Adobe Stock

Można też zapisać się do programu rabatowego, w ramach którego nasz bank współpracuje z różnymi partnerami. Dzięki nim można bowiem naprawdę sporo zaoszczędzić.

Akcje specjalne

Nest Bank na grudzień zaplanował specjalną akcję w zakresie Programu Visa Oferty. Dedykowana jest tylko klientom tej instytucji. Oprócz standardowych zniżek w ramach programu czekają więc na nich zwroty za zakupy w drogeriach Natura i w sklepach sieci Smyk.

W Credit Agricole, w prowadzonym przez niego Klubie Rabatowym, do końca 24 grudnia 2018 r. czeka na klientów – posiadaczy kart kredytowych lub debetowych tego banku – ponad 30 specjalnych ofert świątecznych. Znajdują się wśród nich m.in. rabaty w RTV EURO AGD, zniżki na kosmetyki i zapachy w Douglas.pl i w internetowej drogerii Cocolicie, upusty w Badurze, Time Trend, Martes Sport lub Mohito, a także 20 zł rabatu przy zakupie aromatycznych kaw, herbat i akcesoriów w Coffeedesk czy 20 proc. zniżki na świece Woodwick w iCandle.pl. Ponadto klienci Credit Agricole liczyć mogą na specjalne okazje, tzw. szalone godziny, kiedy można upolować świąteczne zniżki w H&M, Empik, Aboutyou czy kinach Helios.

– Od 1 grudnia w ramach Citi Specials szykujemy dla posiadaczy kart Citi „kalendarz adwentowy” – 24 świąteczne zniżki do 50 proc., odkrywane dzień po dniu. Partnerzy programu Citi Specials zaoferują klientom banku Citi Handlowy świąteczne rabaty, które będą widoczne po odsłonięciu ikonki z bieżącą datą. Każda z ofert będzie miała indywidualny czas trwania – podpowiada Zuzanna Przepiórkiewicz z biura prasowego banku.

Czytaj także: Zagraniczne zakupy z kartą płatniczą nie muszą być drogie
""

Nie zawsze mamy świadomość, że nasza karta płatnicza uprawnia nas do zniżek. Fot. Adobe Stock

pieniadze.rp.pl

W Banku Millennium trwa natomiast promocja „Konto 360° Junior na Gwiazdkę”, w ramach której klient może otrzymać bon o wartości 50 zł na zakupy na empik.com. Aby skorzystać z promocji, rodzic dziecka powinien złożyć wniosek o Konto 360° Junior w usługach bankowości elektronicznej Millenet, zasilić konto w okresie trwania promocji kwotą min. 100 zł, a jeżeli dziecko ma powyżej 13 lat, co najmniej raz w okresie trwania promocji zapłacić kartą wydaną do konta lub aktywować aplikację mobilną. Bon w postaci kodu klient otrzyma SMS i może go zrealizować przez co najmniej 60 dni od dostarczenia. Promocja trwa do 16 grudnia 2018 r.

Czytaj także: Świąteczne szaleństwo na kredyt. Sprawdzamy ofertę banków

Dodatkowo, posiadacze wszystkich aktualnie oferowanych przez Bank Millennium kart (debetowych i kredytowych) w ramach Programu Inspiracje mogą korzystać z rabatów przy płatności plastikiem w blisko 1000 sklepów i punktów usługowych. Z kolei posiadacze kart kredytowych Impresja i Alfa Banku Millennium mogą korzystać ze zwrotu do 5 proc. wydatków na zakupy (aż do 760 zł rocznie) w sklepach znanych marek (tylko w przypadku Impresji to ponad 20 popularnych marek, m.in. Empik, Apart, Sephora, Zara, Venezia, Deichmann, Sony, travelplanet.pl czy Smyk).

– Warto wspomnieć również o naszej platformie zakupowej goodie – to także świetny sposób na oszczędzanie przy świątecznych zakupach. We wrześniu uruchomiliśmy usługę goodie cashback i regularnie udostępniamy specjalne promocje, dostępne tylko dla użytkowników tej platformy, np. teraz można o 25 proc. taniej kupić bilety na FlixBus i zaplanować podróż na święta do domu – tłumaczy Dorota Hołownia z biura prasowego Banku Millennium.

– W eurobanku w okresie świątecznym będziemy szczególnie zwracać uwagę klientów na nasz program „Codziennie zyskuję”. W jego ramach osoba, która założy bezpłatne konto i płaci naszą kartą, dostaje zwrot w wysokości 5 proc. wydatków z określonych kategorii. Maksymalnie może to być 60 zł miesięcznie, a więc 720 zł rocznie. Są wśród nich np. wydatki na kluby fitness, baseny, stoki narciarskie, zakwaterowanie, transport, kina, restauracje etc. – wylicza Łukasz Pałka z biura prasowego eurobanku.

Stała oferta, która się opłaca

Santander Bank Polska w standardowej ofercie ma kartę kredytową 123 z funkcją moneyback. Warto jej użyć, gdyż pozwala otrzymać zwrot 1 proc. wydatków na zakupy we wszystkich supermarketach spożywczych, 2 proc. zwrotu wydatków na wszystkich stacjach paliw i 3 proc. zwrotu za poniesione wydatki we wszystkich restauracjach i fast foodach w naszym kraju. Maksymalnie w ciągu roku można więc zaoszczędzić do 760 zł.

PKO BP zaprasza natomiast do Programu Przywilejów. Dzięki niemu posiadacze kont Aurum i Platinium II mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów w ponad 150 sklepach i punktach usługowych na terenie całego kraju.

W banku Citi Handlowy obecni posiadacze karty debetowej Citi (kredytowej również) mogą korzystać z Programu Korzyści Citi Specials, dzięki któremu mają dostęp do rabatów do 50 proc. u blisko 300 partnerów, zniżki w 100 restauracjach w Polsce wyróżnionych przez przewodnik kulinarny Gault & Millau, możliwości zdobywania punktów wymiennych na atrakcyjne nagrody np. w programie Mastercard Priceless Specials czy niespodzianek, takich jak dostęp do przedsprzedaży biletów na koncerty światowych gwiazd (Metallica, Beyonce, Rod Stewart, Pink).

Czytaj także: Na co najczęściej brakuje nam pieniędzy

Klienci ING Banku Śląskiego mają stały dostęp do kodów rabatowych na zakupy internetowe od znanych i lubianych marek. Wszystkie dostępne są w bankowości internetowej Moje ING w zakładce „moje rabaty”.

W mBanku jest jeden program rabatowy dla wszystkich klientów, niezależnie od rodzaju konta i karty – mOkazje. Aby z niego skorzystać, wystarczy wyrazić zgodę, klikając w serwisie transakcyjnym lub w apce. Potem wszystko działa automatycznie. Klient nie musi nosić ze sobą żadnej karty lojalnościowej czy przypominać o rabacie w sklepie. Po zapłaceniu za rachunek kartą mBanku rabat sam się nalicza, a określona kwota zostaje zwrócona na konto bez jakiejkolwiek aktywności klienta. Obecnie w programie jest około 280 partnerów.

– mOkazje dobierane są do klienta. Nie każdy ma te same. Są one uzależnione od jego wcześniejszych preferencji. Dlatego w naszym przypadku warto zerknąć, jakie mOkazje przygotowaliśmy dla danego klienta – radzi Emilia Kasperczak z mBanku.

W PlusBanku natomiast jedyną opcją rabatu jest użycie karty płatniczej MasterCard wydanej do Konta Plus, dzięki której w różnych kombinacjach i konfiguracjach można otrzymać rabat w sieci Plus i Cyfrowym Polsacie.

Karty Płatnicze
Kartę bank może wysłać nie tylko zwykłym listem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Karty Płatnicze
Czasem trzeba iść do oddziału banku, by zmienić PIN do karty
Karty Płatnicze
Klient za granicą kartę nie zawsze dostanie. A czasem trzeba za nią dopłacić
Karty Płatnicze
Karta płatnicza częściowo uszkodzona. Bez wymiany się nie obejdzie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Karty Płatnicze
Uwaga na marże przy płatnościach kartą na wakacjach za granicą