Plastik z logo ulubionego klubu

Nawet po kilkadziesiąt różnych wzorów kart oferują klientom banki. I co roku wprowadzają nowe.

Publikacja: 30.03.2019 19:23

Plastik z logo ulubionego klubu

Foto: Adobe Stock

Stale aktualizujemy katalog. Wymieniane są wizerunki mało popularne wśród klientów – informuje biuro prasowe Banku Pekao. Podobnie się dzieje w innych bankach.

PKO BP w ubiegłym roku został partnerem sponsoringowym piłkarskiej ekstraklasy. Umowa obowiązuje na trzy lata. Kilka tygodni temu bank nawiązał do niej, wprowadzając do oferty karty z herbami 15 z 16 klubów najwyższej ligi rozgrywek.

Każdy z klientów może zamówić kartę do konta z herbem własnego ulubionego klubu ekstraklasy. Kartę można zamówić w placówkach PKO Banku Polskiego, w aplikacji IKO, serwisie telefonicznym, serwisie internetowym iPKO oraz na stronie internetowej www.pkobp.pl – opowiada Grzegorz Culepa z biura prasowego banku. Z drużyn ekstraklasy jedynie Cracovia nie zgodziła się na wykorzystanie herbu klubu. – Ten projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kibiców. Największą popularnością cieszą się wizerunki kart z herbem Legii Warszawa i Lecha Poznań. W trakcie pierwszego tygodnia wydaliśmy kilka tysięcy kart –mówi Grzegorz Culepa.

Dodaje, że karta z takim herbem daje możliwość nowoczesnej i bardziej powszechnej identyfikacji kibiców z ich ukochanym klubem. – To też naturalna i skuteczna promocja rozgrywek, dzięki której klienci PKO Banku Polskiego staną się ambasadorami zarówno swojego klubu, jak i ekstraklasy – uważa Grzegorz Culepa.

Z herbami piłkarskich klubów wydawane są karty wyposażone w funkcję wielowalutową, co umożliwia wypłaty gotówki oraz płatności w kraju i za granicą (także przez internet) bez przewalutowania. Jedna karta może być podpięta nawet do ośmiu kont – osobistego w złotówkach i kont walutowych w euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, frankach oraz koronach duńskich, norweskich i szwedzkich. – Karta z wyeksponowanym herbem klubów ekstraklasy, to jedyny taki produkt na rynku – podkreśla Grzegorz Culepa. W sumie PKO BP oferuje 60 wizerunków kart. W tym roku także kolejne dwa związane ze stuleciem banku.

Warto sprawdzić: Karta kredytowa ułatwia życie, ale może być kosztowna

Z kolei Credit Agricole proponuje ponad 80 wzorów kart debetowych. – Są to wzory podstawowe oraz karty z tzw. wizerunkiem. Klient może wybrać dla siebie taką, która najlepiej do niego pasuje – wyjaśnia Marcin Jagodziński, dyrektor departamentu zarządzania segmentami, daily banking oraz produktami oszczędnościowymi Credit Agricole.

Najmłodsi klienci (13–18 lat), posiadacze Konta dla Ciebie GO! wybierają najchętniej plastik z napisem „Hajs”. Nieco starsi posiadacze Konta dla Ciebie GO! (konto dla młodych, do 27. roku życia) wybierają z grafiką przedstawiającą tarczę hamulcową. A posiadacze flagowego Konta dla Ciebie najczęściej noszą w portfelach karty z wizerunkiem kota brytyjskiego.

– Wprowadziliśmy je w kwietniu 2018 r. Teraz od połowy marca dołączyły do nich kolejne propozycje, m.in. z lamą czy wersje kierowane do młodych klientów z dedykowanymi napisami, takimi jak „na bogato” czy „cały hajs dla mnie” – opowiada Marcin Jagodziński. Na okres kampanii kont osobistych bank wdrożył dodatkowych dziesięć grafik, które bezpośrednio nawiązują do jego spotów reklamowych.

W Banku Pekao klienci mogą wybierać wizerunki kart płatniczych Mastercard z katalogu, w którym jest 77 wzorów. – Największą popularnością cieszą się karty z wizerunkami z kategorii zwierzęta i miasta – informuje biuro prasowe banku.

W ofercie Santander Banku jest kilkanaście wzorów kart, ale w portfelach klientów jest ich znacznie więcej. – Po rebrandingu przygotowaliśmy nowe wzory, z nowym logotypem i w nowych kolorach. Ponadto część naszych klientów używa kart z przejętej części Deutsche Banku Polska. Te po upływie ważności będą wymienione na karty z oferty Santander Bank Polska – tłumaczy Ewa Krawczyk z biura prasowego banku. Jego klienci nie mają możliwości sami wyboru wizerunku karty.

Stale aktualizujemy katalog. Wymieniane są wizerunki mało popularne wśród klientów – informuje biuro prasowe Banku Pekao. Podobnie się dzieje w innych bankach.

PKO BP w ubiegłym roku został partnerem sponsoringowym piłkarskiej ekstraklasy. Umowa obowiązuje na trzy lata. Kilka tygodni temu bank nawiązał do niej, wprowadzając do oferty karty z herbami 15 z 16 klubów najwyższej ligi rozgrywek.

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Karty Płatnicze
Kartę bank może wysłać nie tylko zwykłym listem
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?
Karty Płatnicze
Czasem trzeba iść do oddziału banku, by zmienić PIN do karty
Karty Płatnicze
Klient za granicą kartę nie zawsze dostanie. A czasem trzeba za nią dopłacić
Karty Płatnicze
Karta płatnicza częściowo uszkodzona. Bez wymiany się nie obejdzie
Karty Płatnicze
Uwaga na marże przy płatnościach kartą na wakacjach za granicą