Może to się zmienić. – Na bieżąco monitorujemy sygnały otrzymywane od klientów i rozważamy różne zmiany celem poprawy obecnych procesów – zapowiada Ewa Szerszeń z biura prsowego ING Banku Polskiego.

Warto sprawdzić: Nie wszystkie wpłatomaty przyjmują 500 zł

Pani Monika ma w portfelu od wielu lat kredytówkę PKO BP. Zadłużenie na niej jest rozliczane co miesiąc, automatycznie z ROR-u.

– Czasami bywa, że muszę spłacić zadłużenie wcześniej, bo znów chcę jej użyć. Ostatnio chciałam to zrobić we wpłatomacie, ale w oddziale powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości – opowiada kobieta.

Tymczasem Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP zapewnia, że już od blisko sześciu lat, klienci mają taką możliwość. – Ale mało kto korzysta z takiej usługi – dodaje. Pani Monika pyta: – Może mało kto o tej możliwości wie, skoro w oddziale pracownicy wprowadzają klientów w błąd?

A jak jest w innych bankach?

Można zasilać konto karty kredytowej we wpłatomatach?

Karolina Kozakiewicz z BNP Paribas zapewnia, że klienci mają możliwość skorzystania z usługi w oddziałach, w których znajdują się wpłatomaty.

Także klienci Santander Banku mają taką możliwość. – Transakcję można zrobić przy użyciu karty debetowej, jeżeli klient ma jednocześnie kartę kredytową w naszym banku. Tak wygląda menu – należy wybrać „Przelew na kartę kredytową” – tłumaczy Ewa Krawczyk, z biura prasowego Santander.

Także we wpłatomatach Credit Agricole zlokalizowanych w oddziałach jest możliwość wpłaty na konto przypisane do karty kredytowej. – Ok 15 proc. wszystkich transakcji wpłat wykonanych we wpłatomatach to spłata tej karty Średni wolumen wpłat na konto przypisane do kredytów to ok 21 500 transakcji wpłat miesięcznie – wylicza Przemysław Przybylski rzecznik Credit Agricole.

Ale nie każdy bank oferuje taką możliwość.

– Opcja wpłaty jest dostępna tylko po umieszczeniu w urządzeniu karty debetowej. We wpłatomacie nie można zrealizować wpłaty na rachunek karty kredytowej – przyznaje Anna Markowska z biur prasowego Pekao SA.

A Ewa Szerszeń z ING Banku Śląskiego przyznaje, że obecnie w urządzeniach banku nie ma możliwości wpłaty do wpłatomatu na rachunek karty kredytowej. – Na bieżąco monitorujemy sygnały otrzymywane od klientów i rozważamy różne zmiany celem poprawy obecnych procesów – tłumaczy.

Warto sprawdzić: Wpłatomaty przyjmują głównie złotówki. To się nie zmieni

Euronet Polska udostępnia klientom wszystkich banków usługę „wpłata PLN” w ponad 3000 wpłato-bankomatów w całym kraju. – Klienci mają możliwość wpłaty środków na różne konta bez limitów. By skorzystać z usługi należy dokonać jednorazowej rejestracji w Euronet Online System. Później klienci mogą wpłacać gotówkę na rachunki przypisane do konkretnych kart – tłumaczy Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska. Podkreśla, że system umożliwia definiowanie wpłat do siedmiu kont oraz dostęp do historii transakcji.

– Dostępne są dwa tryby transakcji: standardowa, gdzie środki na rachunku księgowane są do końca następnego dnia roboczego oraz ekspresowa, gdzie wpłata na konto następuje w ciągu 30 minut – tłumaczy dyr. Miziołek.