Wiadomo było przecież, że sprzedaż wzrośnie im w sposób niewyobrażalny, a więc i zyski tych spółek też ogromnie urosną. Inwestycja w nie musiała być więc i intratna, i superbezpieczna, co na parkiecie rzadko idzie w parze. Ale mamy drugą połowę lutego, coraz więcej osób jest zaszczepionych, pojawiają się nowe szczepionki i posiadacze akcji spółek, o których mowa, muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: trzymać czy sprzedawać? Spieszymy z pomocą

Jasne jest już, że niektóre ubiegłoroczne pewniaki okres rekordowej prosperity mają za sobą i dziś trudno o uzasadnienie ich wysokich wycen. Warto więc wykonać trochę pracy i spróbować odróżnić spółki, które zyskały niejako przy okazji, na fali ubiegłorocznych trendów, od tych z mocnymi fundamentami i dobrymi perspektywami. Weźmy przy tej pracy pod uwagę, że ubiegły rok dokonał rewolucji w codziennym życiu i naszych nawykach i że część tych zmian zostanie z nami na dłużej.

Gdy chcemy coś załatwić w czasie normalnym, płacimy cenę normalną, a jeśli coś ma być załatwione szybko, zwykle koszty rosną. W ubiegłym roku w systemie Express Elixir – to szybki system – zostało zawartych 58,9 mln transakcji o wartości 64,9 mld zł. To wzrost – odpowiednio – o 121 i 47 proc. – i trzeci rok z rzędu, gdy liczba transakcji rośnie ponaddwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim. Sytuacja ta nie zmieniła się w styczniu bieżącego roku. Ile taki szybki tryb kosztuje, kto i na jakich zasadach nam go oferuje, piszemy na w „Przelew natychmiastowy. Ile kosztuje. Gdzie za darmo”.

Czytelnicy w słusznym wieku pamiętają czasy, gdy obrazy dziwaka z Zakopanego określano mianem bohomazów. Jeszcze 10–15 lat temu portrety malowane przez Witkacego często spadały z licytacji, bo nikt ich nie chciał kupić. Mało kto umiał docenić tę sztukę, jeszcze mniej osób wiedziało, że na obrazach zaszyfrowano informacje, czy artysta przed malowaniem zażywał środki dopingujące, czy tylko wypił piwo. Ile dziś kosztują portrety Witkacego.

Zapraszam do lektury