Najlepsze konta oszczędnościowe [lipiec 2018]

Rachunek oszczędnościowy to idealny produkt na lokowanie nadwyżek finansowych. Pozwala odkładać środki na oprocentowane konto w banku z dostępem do pieniędzy w dowolnym momencie, bez zrywania umowy.

Publikacja: 18.07.2018 21:59

Najlepsze konta oszczędnościowe [lipiec 2018]

Foto: Pexels

Gdzie szukać najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych dla salda środków na koncie wynoszącego 10 tys. zł? Sprawdziliśmy oferty wszystkich banków i stworzyliśmy zestawienie prezentujące po jednym najlepszym produkcie z każdej instytucji.

W najnowszym rankingu zabrakło oferty od Deutsche Banku, który z początkiem lipca zaprzestał sprzedaży mi.n. db Konta Oszczędnościowego Plus.

Najwyższe zyski gwarantuje Getin Bank. W ramach oferty specjalnej „Bonus za aktywność” przez dwanaście miesięcy można zarobić 3,5 proc. odsetek w skali roku. Konto Oszczędnościowe dedykowane jest osobom, które nie posiadały wcześniej w Getin Banku rachunku osobistego (chodzi o okres od 1 maja 2017 r. do 10 maja 2018 r.). Aby skorzystać z promocji należy zapewnić na koncie wpływy wynagrodzenia w kwocie minimum  1,5 tys. zł miesięcznie oraz wyrazić zgody marketingowe dla Getin Noble Bank S.A. Oprocentowanie dotyczy oszczędności do kwoty 10 tys. zł, nadwyżka (do 200 tys. zł) oprocentowana jest stawką 2,5 proc. w skali roku.

Do grona banków, które są skłonne zaoferować oszczędzającym oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku dołączył bank Pekao S.A. Oprocentowanie konta w Pekao obowiązuje przez 365 dni od otwarcia rachunku. Naliczane jest od 1 grosza do kwoty 20 tys. zł. Promocja dotyczy rachunków otwartych w terminie od 2 lipca do 29 września 2018 r. Mogą z niej skorzystać posiadacze Konta Przekorzystnego, Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego, którzy w okresie 1 stycznia 2018 r. do  30 czerwca 2018 r. nie byli związani z tym bankiem umową rachunku bankowego.

Pozostałe Instytucje to: Credit Agricole, T-Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank, Bank Pocztowy i Idea Bank.

Credit Agricole i T-Mobile UB mają ofertę, z której skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci otwierający konto osobiste. Rachunek Oszczędzam w Ofercie „Na Start” (Credit Agricole) gwarantuje 3 proc. zysku w skali roku przez okres 4 miesięcy i obejmuje środki do kwoty 100 tys. zł, zaś Konto Oszczędnościowe w T-Mobile UB  przez trzy miesiące obejmuje promocyjną stawką środki do kwoty 50 tys. zł.

Klienci Alior Banku, który są posiadaczami konta osobistego z aktywną Korzyścią Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do Konta Jakże Osobistego zyskają 3 proc. w skali roku dla środków do kwoty 20 tys. zł. Promocja obowiązuje do 31 grudnia 2018 r.

Bank Pocztowy ma natomiast specjalną ofertę dla beneficjentów programu „Rodzina 500+”. Pocztowe Konto 500+ gwarantuje 3 proc. zysku dla oszczędności do kwoty 10 tys. zł w okresie od  1 lipca do 30 września 2018 r. Warunkiem jest wpływ w badanym okresie kwoty 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia w ramach Programu „Rodzina 500+” oraz wpisanie w tytule przelewu „R.500+”.
Idea Bank natomiast, wypłaci oszczędzającym 3 proc. odsetek, jeśli środki na Koncie Zośka PRO będą równe 10-cio krotności salda na Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowym.

Bank Zachodnie WBK, stawia na regularność wpłat. Na Koncie Systematycznym za regularne odkładanie stałej kwoty z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP zapłaci 2,7 proc. w skali roku. Promocja trwa w okresie od 19 kwietnia 2018r do 29 września 2018 r.

Tyle samo -2,7 proc. zysku w skali roku-  gwarantuje Bank Millennium. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit przez 92 dni do 100 tys. zł i 1,4 proc. w skali roku dla nadwyżki powyżej tej kwoty (92 dni liczone są od dnia, w którym nastąpi pierwsze uznanie konta nowymi środkami w okresie od 8 lipca 2018 do 25 sierpnia 2018 r.).

Oprocentowanie na poziomie 2,6 proc. w skali roku oferuje BGŻOptima. Na Rachunku Smart w promocji trwającej do 26 lipca 2018 r. podwyższonym oprocentowaniem objęte są nowe środki do 100 tys. zł.

Zestawienie zamykają oferty eurobanku i ING Banku Śląskiego, w ramach których wypracować można do 2,5 proc. zysku w skali roku. Eurobank na Rachunku Extra Zysk wypłaca odsetki w tej wysokości dla środków do kwoty 30 tys. zł przez okres 3 miesięcy, a ING Bank Śląski na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji „Bonus na Start” dla środków do kwoty 100 tys. zł przez okres 4 miesięcy (oferta specjalna dedykowana jest nowym klientom).

Gdzie szukać najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych dla salda środków na koncie wynoszącego 10 tys. zł? Sprawdziliśmy oferty wszystkich banków i stworzyliśmy zestawienie prezentujące po jednym najlepszym produkcie z każdej instytucji.

W najnowszym rankingu zabrakło oferty od Deutsche Banku, który z początkiem lipca zaprzestał sprzedaży mi.n. db Konta Oszczędnościowego Plus.

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy