Najwyższe oprocentowanie, 3,5 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Tylko jedna chroni przed inflacją

Depozyt od Idea Banku można założyć wpłacając na rachunek lokaty od 500 zł do 1 mln zł nowych środków. Bank nie wymaga zakładania konta i nie nakłada na klienta obowiązku korzystania z innych produktów.

Trzy procent zysku w skali roku na Lokacie Urodzinowej pozwala zarobić Bank Millennium. Wniosek o otwarcie depozytu można złożyć w ciągu 30 dni od daty swoich urodzin. Oferta dedykowana jest właścicielom kont osobistych z dostępem do bankowości mobilnej. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna, to 10 tys. zł.

W EnveloBanku, mobilnym ogniwie Banku Pocztowego, zakładając Lokatę EnveloMobilną zyskać można 1,5 proc. odsetek w skali roku. Depozyt założyć mogą wyłącznie osoby posiadające dostęp do rachunku osobistego w EnveloBanku. Minimalne zasilenie konta lokaty wynosi 500 zł. Nie ma górnej granicy wpłat.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne. Spore różnice w zyskach

Klienci mający dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBank24 w PlusBanku mogą założyć standardową lokatę terminową z oprocentowaniem 1,4 proc. w skali roku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Na Nest Lokacie W Nest Banku, osoby które posiadają rachunek bankowy, mogą wypracować odsetki w wysokości 1,3 proc. w skali roku (1,1 proc. klienci, którzy nie założą konta). Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł, nie ma ograniczeń w wielkości wpłat.

Na e-Lokacie w Santander Bank Polska i Lokacie Internetowej w Raiffeisen Polbank, zarobić można 1 proc. w skali roku. Najniższa możliwa wpłata na depozyt w Santanderze wynosi 1 tys. zł. W przypadku lokaty od Raiffeisen Polbank jest to kwota 3 tys. zł.

0,8 proc. na Lokacie mobilnej oferuje eurobank. Na depozyt można wpłacić najmniej 200 zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

0,7 proc. w skali roku gwarantuje zaś Inteligo i PKO BP w bankowości elektronicznej i mobilnej IKO. Minimalna kwota oszczędności jakie mogą znaleźć się na rachunkach lokat wynosi 1 tys. zł (bez górnej granicy wpłat).

W Getin Banku lokatę na jeden miesiąc można założyć wnioskując o Lokatę Standardową. Jej oprocentowanie wynosi 0,65 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł. Kwota maksymalna: bez ograniczeń.

Trzy banki oferujące 0,6 proc. zysku w skali roku zajmują dziesiątą i zarazem ostatnią pozycję w rankingu najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych z wkładem 10 tys. zł. Należą do nich: Credit Agricole z Lokatą terminową dostępną w Ofercie Mobilnej, Pekao SA z Lokatą Mobilną oraz w bank BGŻ BNP Paribas z Lokatą Pl@net. Minimalne wpłaty na wszystkie depozyty wynoszą 1 tys. zł.