Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

Roczny zysk z lokaty bankowej, na której zdeponowano 10 tys. zł, może sięgać 105 zł. Tyle właśnie oferuje na Lokacie NR 1 Idea Bank, zwycięzca naszego comiesięcznego rankingu najlepiej oprocentowanych depozytów dwunastomiesięcznych.

Publikacja: 26.10.2018 09:30

Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

Foto: Adobe Stock

Lokata od Idea Banku oprocentowana jest stawką 2,6 proc. w skali roku. Bank nie wymaga zakładania rachunku bankowego  i daje swobodny wybór kwoty lokaty – wystarczy 500 zł. Maksymalna kwota wpłaty nie powinna przekraczać 1 mln zł .

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [PAŹ 2018]

Zysk na poziomie 2,4 proc. w skali roku można osiągnąć na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Promocyjne oprocentowanie otrzyma klient, który spełni określone warunki promocji przez cały czas obowiązywania depozytu, tzn.: będzie przelewał swoje wynagrodzenie na Nest Konto (min. 1 tys. zł) lub jeśli uzyskuje dochody ze swojej działalności – będzie zapewniał stały wpływ na BIZnest Konto (min. 6 tys. zł) oraz będzie dokonywał z niego płatności do ZUS/US.

Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska gwarantowane oprocentowanie oferowane właścicielom kont osobistych z średniomiesięcznym saldem w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty założonej lokaty, wynosi 2,25 proc. w skali roku. Klient co miesiąc zobowiązany jest dokonywać transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Na start musi na lokatę wpłacić minimum 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Bez obowiązkowego konta można założyć roczny depozyt w Alior Banku. Na Lokacie na nowe środki zarobić można 2,2 proc. w skali roku. Należy wpłacić od 1 tys. zł do 200 tys. zł nowych środków, które wyliczane są jako środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych przez Alior Bank w złotych polskich według stanu na dzień 10 października 2018 r.

Nieco niższą stawkę oferuje Toyota Bank. Na Lokacie Plus oprocentowanie wynosi obecnie 2,1 proc. w skali roku. Depozyt mogą założyć właściciele rachunku osobistego, np. Moto Konta. Na depozyt należy przelać minimum 5 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Czytaj także: Najlepsze lokaty miesięczne. Mały wybór dobrych depozytów

Credit Agricole w Ofercie na nowe środki oraz Bank Millennium na depozycie Horyzont Zysku na koniec okresu umownego naliczają odsetki w wysokości 81 zł (oprocentowanie lokaty dwunastomiesięcznej wynosi 2 proc. w skali roku). Najniższa możliwa kwota wpłaty na oba depozyty wynosi 1 tys. zł (nowych środków). W Credit Agricole suma środków wpłaconych na lokaty na nowe środki nie może przekraczać 100 tys. zł.

Z 2 proc. do 1,9 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Klient nie ma obowiązku zakładania rachunku, a minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Na Lokacie klasycznej w BGŻOptima oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, nie ma przy tym żadnych ograniczeń w maksymalnej kwocie oszczędności przelanych na depozyt.

Za pomocą systemu bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku można otworzyć lokatę terminową z oprocentowaniem 1,75 proc. w skali roku. Bank akceptuje wpłaty wynoszące minimum 1 tys. zł. Nie stawia górnego limitu.

Getin Bank, który zamyka październikowe zestawienie najlepiej oprocentowanych lokat rocznych, oferuje e-Lokatę Progresywną z oprocentowaniem od 0,7 proc. do 3,3 proc. w skali roku. Po 12 miesiącach klient dostaje na konto odsetki rzędu 1,7 proc. w skali roku (średnie oprocentowanie). Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł, maksymalna jest nieograniczona.

Lokata od Idea Banku oprocentowana jest stawką 2,6 proc. w skali roku. Bank nie wymaga zakładania rachunku bankowego  i daje swobodny wybór kwoty lokaty – wystarczy 500 zł. Maksymalna kwota wpłaty nie powinna przekraczać 1 mln zł .

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [PAŹ 2018]

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Konta Bankowe
Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”
Konta Bankowe
Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją
Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%