Przyjazne środowisku są wszystkie karty wirtualne dołączane do portfeli elektronicznych, ale nie tylko. Credit Agricole jako pierwszy zaczął wydawać karty Mastercard z ekotworzywa, które – jak zapewnia bank – rozkłada się nawet do 99 proc. w ciągu kilkunastu tygodni. Grzegorz Górski, dyrektor Pionu Zarządzania Produktami i Segmentami w Credit Agricole podkreśla, że decyzja o ich wydawaniu zapadła ponieważ wielu klientów wciąż traktuje karty kredytowe jako podstawowe narzędzie płatności za codzienne zakupy.
Credit Agricole jest partnerem międzynarodowego programu Plastic Odyssey, którego celem jest zmniejszenie ilości syntetyków w morzach i oceanach. W czerwcu z portu w Dunkierce wypłynął w rejs dookoła świata statek laboratorium, którego misją nie tylko jest wyławianie i przetwarzanie plastikowych śmieci, ale także promowanie w krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji skutecznych sposobów recyklingu odpadów.
Czytaj więcej
Nie każdy bank po przekroczeniu wieku automatycznie przekształca konto dla młodych w „dorosły” rachunek. I nie każdy z automatu przenosi produkty, które posiadał wcześniej klient.
Santander Bank wyliczył, że w portfelach nosimy 250 ton plastiku. Ekokarty Visa Santander i Mastercard składają się w 85 proc. z plastiku z recyklingu. Karty mają pionowy design. Na awersie znajduje się tylko logo banku, rodzaj karty i organizacja płatnicza. Pozostałe dane umieszczone są na rewersie, co zwiększa bezpieczeństwo płatności i wypłat z bankomatów.
Bank Millennium przekazuje na konto WWF Polska połowę opłaty miesięcznej za kartę WWF Millennium Mastercard w pierwszym roku jej używania oraz część z każdej transakcji bezgotówkowej.