Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.
Bloomberg

Bieżące zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 7 do 13 września 2020 roku.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach jednomiesięcznych sięga 1,2 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej daje 1 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku oferuje Toyota Banku na Lokacie Plus.

Warto sprawdzić: Banki wabią lokatami z podwyższonym oprocentowaniem

Do 2,5 proc. w skali roku zarobić można na lokatach 3 miesięcznych. Ofertą objęci są nowi klienci Nest Banku (Nest Lokata Witaj dla klientów z Nest Kontem). Na Lokacie Happy w Idea Banku wypracować można 1,8 proc. w skali roku. Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą nowi klienci w mBanku i osoby zakładające e-Lokatę na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.

W ramach lokat zakładanych na 6 miesięcy również zyskać można do 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota oszczędzający zarobią 0,6 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Idea Banku wybierający Lokatę NR1.

Na lokatach rocznych maksymalne oprocentowanie sięga 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje obecnie na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska oraz Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,65 proc. w skali roku zarobią klienci Nast Banku wnioskujący o otwarcie Nest Lokaty Lojalnej, a 0,4 proc. w skali roku osoby otwierające w Santander Consummer Banku Lokatę Online.

Maksymalna stawka oprocentowania gwarantowana na depozytach zakładanych na dwa lata wynosi 1 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie proponuje lojalnym klientom Nest Bank. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej- 0,75 proc. w skali roku – płaci BOŚ na EKOlokacie na Lata.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania produktów depozytowych dokonywał m.in.: Bank Millennium, PlusBank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, Toyota Bank, Nest Bank czy Idea Bank. Tylko u dwóch ostatnich podmiotów wzrosły minimalnie oferowane stawki na lokatach jednomiesięcznych, rocznych i dwuletnich. Alior Bank zapowiedział przeniesienie oferty T-Mobile Usługi Bankowe całkowicie pod swoje skrzydła, w związku z czym wspomniana marka znika z rynku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 27 lipca do 2 sierpnia 2020 roku. ...

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 13 do 19 kwietnia 2020 roku. Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów ...

Odsetki od lokat rocznych tylko do 2,7 proc.

Banki niechętnie nagradzają oszczędzających długoterminowo. Największy zysk z lokat w kwocie 10 tys. zł ...