Maksymalne oprocentowanie na lokatach jednomiesięcznych sięga 1,2 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej daje 1 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku oferuje Toyota Banku na Lokacie Plus.
Warto sprawdzić: Banki wabią lokatami z podwyższonym oprocentowaniem
Do 2,5 proc. w skali roku zarobić można na lokatach 3 miesięcznych. Ofertą objęci są nowi klienci Nest Banku (Nest Lokata Witaj dla klientów z Nest Kontem). Na Lokacie Happy w Idea Banku wypracować można 1,8 proc. w skali roku. Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą nowi klienci w mBanku i osoby zakładające e-Lokatę na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.
W ramach lokat zakładanych na 6 miesięcy również zyskać można do 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota oszczędzający zarobią 0,6 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Idea Banku wybierający Lokatę NR1.
Na lokatach rocznych maksymalne oprocentowanie sięga 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje obecnie na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska oraz Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,65 proc. w skali roku zarobią klienci Nast Banku wnioskujący o otwarcie Nest Lokaty Lojalnej, a 0,4 proc. w skali roku osoby otwierające w Santander Consummer Banku Lokatę Online.