Najlepsze lokaty roczne [czerwiec 2018]

Adobe Stock

Najlepsze lokaty roczne to ranking lokat 12-miesięcznych z wkładem 10 tys. zł.

Zamrażanie oszczędności na dwanaście miesięcy i dłużej, to dość ryzykowna operacja mogąca doprowadzić do niekorzystnego wyniku odsetkowego, jeśli banki zaczęłyby w tym czasie podnosić oprocentowanie depozytów. Dziś jednak wiadomo, że Rada Polityki Pieniężnej nie planuje podwyższać stóp procentowych do 2019 roku, a są i sygnały, że jakiekolwiek zmiany zainagurowane zostaną dopiero w 2020 roku. Tym samym instytucjom finansowym nie opłaca się oferować deponentom wysokiego oprocentowania lokat. Nie ma też ryzyka, że w najbliższym czasie stawki pójdą w górę.

W zestawieniu najlepszych lokat rocznych z wkładem 10 tys. zł, najwyższe oprocentowanie znajdziemy na Lokacie Skarbonka Plus w Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,8 proc. w skali roku. Produkt dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Maksymalnie ulokować na nim można do 1 mln. zł.

W Nest Banku zarobić można do 2,7 proc. w skali roku. Odsetki tej wysokości wypracować mogą nowe środki wpłacone na Nest Lokatę Nowe Środki. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalnie bank pozwala wpłacić na pojedynczy depozyt do 2 mln. zł.

Na Lokacie Plus, w wariancie dwunastomiesięcznym, Toyota Bank wypłaca 2,3 proc. odsetek w skali roku. Oferta kierowana jest do posiadaczy Konta Jedynego, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Minimalna wpłata, jest wyższa niż w innych bankach – wynosi 5 tys. zł. Toyota Bank nie stawia jednak ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Oprocentowanie na poziomie 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus nalicza Bank Ochrony Środowiska. Należy w zamian utrzymywać na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty (w każdym podokresie trwania depozytu) oraz dokonywać w każdym miesiącu jej trwania operacji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Na lokatę trzeba wpłacić minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń kwocie maksymalnej.

Osoby dysponujące nowymi środkami mogą je też wpłacić do Alior Banku. Zarobią 2,2 proc. w skali roku. Wystarczy wybrać Lokatę na nowe środki i zdeponować na niej 1 tys. zł (maksymalnie do 200 tys. zł).

Santander Consummer Bank na Lokacie Nowe Środki gwarantuje 2,05 proc. w skali roku (również wymagane nowe środki). Klienci wybierający jego ofertę muszą wpłacić na depozyt minimum 1 tys. zł. Brak kwoty maksymalnej.

Oferta na nowe środki dostępna jest też w Credit Agricole. Bank, na Lokacie terminowej płaci do 2 proc. odsetek. w skali roku. Minimalna kwota pojedynczego depozytu wynosi 1 tys. zł. Suma wszystkich lokat na nowe środki otwieranych na różne okresy nie powinna przekraczać 100 tys. zł.
Podobną ofertę ma Bank Milennium. Nowe środki bank oprocentowuje stawką 2 proc. w skali roku. Wystarczy otworzyć lokatę Horyzont Zysku i wpłacić na nią minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W BGŻOptima otworzyć można Lokatę klasyczną. Jej oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić 1 tys. zł, brak ograniczeń wpłat.

PlusBank na rocznej lokacie zakładanej z poziomu bankowości elektronicznej lub mobilnej płaci 1,75 proc. odsetek w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznacza maksymalnej kwoty wpłat.

Ostatni w zestawieniu najlepszej dziesiątki lokat zakładanych na okres dwunastu miesięcy jest Getin Bank. Na lokacie e- Progresywnej pozwala zarobić średnio 1,7 proc. odsetek w skali roku (oprocentowanie progresywne od 0,7 proc. do 3,3 proc.). Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 500 zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Konto bez opłat: większość rachunków jest oferowana bezpłatnie lub z możliwością uniknięcia opłaty przy spełnieniu pewnych wymagań .

Jak uniknąć opłat za konto bankowe

Chcąc mieć bezpłatne konto bankowe, zazwyczaj trzeba spełnić kilka warunków. Jeszcze kilka lat temu ...

Karta może nie działać nie tylko z powodu rozmagnesowania

Karta przestała działać. Dlaczego? Co robić?

Choć nie powinno to się zdarzyć, ale bywają przypadki, że karta płatnicza nie działa, ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej ...