Najlepsze lokaty roczne [czerwiec 2018]

Adobe Stock

Najlepsze lokaty roczne to ranking lokat 12-miesięcznych z wkładem 10 tys. zł.

Zamrażanie oszczędności na dwanaście miesięcy i dłużej, to dość ryzykowna operacja mogąca doprowadzić do niekorzystnego wyniku odsetkowego, jeśli banki zaczęłyby w tym czasie podnosić oprocentowanie depozytów. Dziś jednak wiadomo, że Rada Polityki Pieniężnej nie planuje podwyższać stóp procentowych do 2019 roku, a są i sygnały, że jakiekolwiek zmiany zainagurowane zostaną dopiero w 2020 roku. Tym samym instytucjom finansowym nie opłaca się oferować deponentom wysokiego oprocentowania lokat. Nie ma też ryzyka, że w najbliższym czasie stawki pójdą w górę.

W zestawieniu najlepszych lokat rocznych z wkładem 10 tys. zł, najwyższe oprocentowanie znajdziemy na Lokacie Skarbonka Plus w Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 2,8 proc. w skali roku. Produkt dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego. Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 500 zł. Maksymalnie ulokować na nim można do 1 mln. zł.

W Nest Banku zarobić można do 2,7 proc. w skali roku. Odsetki tej wysokości wypracować mogą nowe środki wpłacone na Nest Lokatę Nowe Środki. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalnie bank pozwala wpłacić na pojedynczy depozyt do 2 mln. zł.

Na Lokacie Plus, w wariancie dwunastomiesięcznym, Toyota Bank wypłaca 2,3 proc. odsetek w skali roku. Oferta kierowana jest do posiadaczy Konta Jedynego, którzy korzystają z bankowości elektronicznej. Minimalna wpłata, jest wyższa niż w innych bankach – wynosi 5 tys. zł. Toyota Bank nie stawia jednak ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Oprocentowanie na poziomie 2,25 proc. w skali roku na EKOlokacie Plus nalicza Bank Ochrony Środowiska. Należy w zamian utrzymywać na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty (w każdym podokresie trwania depozytu) oraz dokonywać w każdym miesiącu jej trwania operacji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Na lokatę trzeba wpłacić minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń kwocie maksymalnej.

Osoby dysponujące nowymi środkami mogą je też wpłacić do Alior Banku. Zarobią 2,2 proc. w skali roku. Wystarczy wybrać Lokatę na nowe środki i zdeponować na niej 1 tys. zł (maksymalnie do 200 tys. zł).

Santander Consummer Bank na Lokacie Nowe Środki gwarantuje 2,05 proc. w skali roku (również wymagane nowe środki). Klienci wybierający jego ofertę muszą wpłacić na depozyt minimum 1 tys. zł. Brak kwoty maksymalnej.

Oferta na nowe środki dostępna jest też w Credit Agricole. Bank, na Lokacie terminowej płaci do 2 proc. odsetek. w skali roku. Minimalna kwota pojedynczego depozytu wynosi 1 tys. zł. Suma wszystkich lokat na nowe środki otwieranych na różne okresy nie powinna przekraczać 100 tys. zł.
Podobną ofertę ma Bank Milennium. Nowe środki bank oprocentowuje stawką 2 proc. w skali roku. Wystarczy otworzyć lokatę Horyzont Zysku i wpłacić na nią minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

W BGŻOptima otworzyć można Lokatę klasyczną. Jej oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić 1 tys. zł, brak ograniczeń wpłat.

PlusBank na rocznej lokacie zakładanej z poziomu bankowości elektronicznej lub mobilnej płaci 1,75 proc. odsetek w skali roku. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 tys. zł. Bank nie wyznacza maksymalnej kwoty wpłat.

Ostatni w zestawieniu najlepszej dziesiątki lokat zakładanych na okres dwunastu miesięcy jest Getin Bank. Na lokacie e- Progresywnej pozwala zarobić średnio 1,7 proc. odsetek w skali roku (oprocentowanie progresywne od 0,7 proc. do 3,3 proc.). Minimalna wpłata na rachunek depozytu wynosi 500 zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak wybrać tani rachunek w banku

Płaci się nie tylko za prowadzenie konta, ale też za inne usługi, niekiedy kilkadziesiąt ...

aplikacje bankowe

Oto najciekawsze nowości w aplikacjach bankowych

Wraz z rozwojem technologii aplikacje mobilne stają się podstawowym kanałem dostępu do konta bankowego. ...

Ranking lokat bankowych na na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące.

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 10 do 16 lutego 2020 roku. Raz ...