Najlepsze lokaty na 1 miesiąc [lipiec 2018]

Fotorzepa/Marta Bogacz

Sprawdzamy jak się kształtują zyski dla lokat z wkładem 5 tys. zł. Który bank oferuje obecnie najwyższe oprocentowanie na produktach z jednomiesięcznym okresem deponowania?

Najlepiej oprocentowane lokaty bankowe ograniczane są zwykle maksymalną kwotą wpłat. Ulokować można na nich zazwyczaj tylko do 10 tys. zł. Takie produkty, to wabiki na nowych klientów lub osoby deponujących nowe środki. Przeciętne oprocentowanie depozytów dla stałych klientów czy osób odnawiających zakończone wcześniej lokaty, jest bowiem dużo niższe.

Na szczycie naszego zestawienia jest eurobank. Jego sztandarowa oferta LOGujesz – LOKujesz, to lokata dedykowana użytkownikom bankowości mobilnej. Bank płaci im 3,5 proc. odsetek w skali roku. Warunkiem jest jednak założenie lokaty w ciągu 7 dni od momentu pierwszej instalacji aplikacji eurobanku na smartfonie. Minimalna kwota depozytu wynosi 200 zł. Maksymalne wpłaty nie mogą przekraczać 10 tys. zł.

W Idea Banku założyć można jedną z dwóch lokat gwarantujących 3 proc. zysku w skali roku. Jest to Lokata Happy albo Lokata Na Nowe Środki Plus. Pierwsza dostępna jest dla nowych klientów, druga przeznaczona na lokowanie nowych środków. Graniczne kwoty wpłat na Lokatę Happy to 500 zł do 10 tys. zł, zaś na Lokatę Na Nowe Środki Plus – 500 zł do 1 mln zł.

3 proc. w skali roku gwarantuje też Bank Millennium. Na Lokacie Urodzinowej zarobią jednak tylko i wyłącznie solenizanci otwierający depozyt w terminie 30 dni od daty swoich urodzin. Lokata dostępna jest w ramach rozszerzonej rzeczywistości (usługa bankowości mobilnej Banku Millennium). Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, maksymalna do 10 tys. zł.

Za pomocą smartfona zawnioskować można również o otwarcie Lokaty EnveloMobilnej w EnveloBanku (podmiot należący do Banku Pocztowego). Bank oferuje 1,5 proc. odsetek w skali roku, w zamian za to, że klient otworzy rachunek osobisty. Minimalna kwota pojedynczej lokaty wynosi 500 zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Nieco mniej, bo 1,4 proc. odsetek w skali roku na standardowej lokacie terminowej otwieranej z poziomu bankowości mobilnej lub poprzez system bankowości elektronicznej, nalicza PlusBank. Wystarczy posiadać konto osobiste i wpłacić na depozyt minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń wpłat.

Na Nest Lokacie z kontem w Nest Banku, klient posiadający rachunek osobisty może zarobić 1,3 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić 1 tys. zł. Bank nie ogranicza wpłat.

Bank Zachodni WBK oraz w Raiffeisen Polbank oferują natomiast stawkę 1 proc. w skali roku. Na e-Lokacie zdeponować można minimum 1 tys. zł (bez kwoty maksymalnej), wymagany jest też rachunek bankowy. W Raiffeisen Polbank, na Standardową Lokatę Terminową, wpłacić należy minimum 3 tys. zł.

Oprocentowanie na poziomie 0,7 proc. w skali roku dostępne jest na Lokacie db easyNet w Deutsche Banku oraz na Lokatach IKO w PKO BP i Inteligo. Na Lokacie Standardowej w Getin Banku zarobić można 0,65 proc. w skali roku. Nieco niższe odsetki – 0,6 proc. w skali roku- będzie dostępne w Credit Agricole na Lokacie terminowej dostępnej w Ofercie Mobilnej, w Pekao SA na Lokacie Mobilnej oraz w Banku BGŻ BNP Paribas na Lokacie Pl@net (lokata otwierana w ramach usług bankowości elektronicznej).

Najniższe oprocentowanie jakie trafiło do naszego zestawienia oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie oraz Toyota Bank na jednomiesięcznej Lokacie Plus. To 0,5 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat? 18 – 24 lutego 2019 r.

Co tydzień analizujemy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Raz w tygodniu analizujemy stawki oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ...

Klient, który utracił dowód osobisty, musi niezwłocznie zgłosić ten fakt organowi dowolnej gminy

Czy anulowanie zastrzeżenia dowodu w banku jest możliwe

Po zaginięciu i szybkim odnalezieniu dowodu osobistego można spróbować odwołać zastrzeżenie zrobione w banku, ...