Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

123RF

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące.

Banki przyciągają do siebie nowych klientów atrakcyjną ofertą depozytową. Na lokatach kwartalnych zarobić można do 4 proc. w skali roku. Sprawdzamy jakie warunki należy przy tym spełnić.

Najlepsze trzymiesięczne depozyty z wkładem do 10 tys. zł znaleźć można w Nest Banku i PlusBanku. Obie oferty dedykowane są nowym klientom. Na depozytach – Nest Lokata i Lokata na Start zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć rachunek bankowy (odpowiednio Nest Konto lub Konto Plus) i przelać na wybraną lokatę minimum 1 tys. zł. Maksymalna kwota wpłat w przypadku obu depozytów wyznaczona została na 10 tys. zł

Nowym klientom aż trzy banki zaoferować mogą oprocentowanie na poziomie 3,5 proc w skali roku. Idea Bank na Lokacie Happy, mBank na Lokacie 3,5% i BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej. Minimalne wpłaty już od 500 zł. Maksymalnie na rachunkach zdeponować można do 10 tys. zł w mBanku oraz IdeaBanku i do 20 tys. zł w BGŻOptima.

Do 2,8 proc. odsetek w skali roku wypracować można na e-Lokacie na Plusie w Banku Ochrony Środowiska. Zyskają je nowi klienci nie posiadający wcześniej w BOŚ żadnego produktu.  Wystarczy wpłata w wysokości od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

W Alior Banku na Lokacie Internetowej oszczędzający zarobią 2,5 proc. w skali roku. Muszą jednak, podobnie jak w pozostałych bankach, posiadać status nowego klienta. Na rachunek depozytu można dokonywać wpłat w wysokości od 1 tys. do 200 tys. zł.

Dwie instytucje wypłacają odsetki na poziomie 2,25 proc. w skali roku – Bank Millennium na Lokacie Mobilnej (minimalna kwota depozytu to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł) oraz eurobank na Lokacie na nowe środki w eurobanku (minimalna kwota lokaty już 200 zł, a maksymalna 50 tys. zł).

2 proc. w skali roku na Lokacie na Start (dla nowych klientów) oferuje Raiffeisen Polbank. Założyć ją można wpłacając na rachunek depozytu od 3 tys. zł do 0,5 mln zł. Bank wymaga też założenia rachunku osobistego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 5 do 11 sierpnia 2019 roku. Systematycznie, raz w tygodniu, ...

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [czerwiec 2019]

Idea Bank sukcesywnie zmniejsza wybór dostępnych lokat i obniża oprocentowanie wybranych produktów. W bieżącym ...

Najlepsze lokaty półroczne [maj 2018]

Średnie oprocentowanie lokat półrocznych, które trafiają do naszego zestawienia, wynosi około 1,6 proc. w ...