Najlepsze lokaty na 3 miesiące [lipiec 2018]

123RF

Lokaty „na start” najlepsze. Ranking lokat na trzy miesiące.

Banki przyciągają do siebie nowych klientów atrakcyjną ofertą depozytową. Na lokatach kwartalnych zarobić można do 4 proc. w skali roku. Sprawdzamy jakie warunki należy przy tym spełnić.

Najlepsze trzymiesięczne depozyty z wkładem do 10 tys. zł znaleźć można w Nest Banku i PlusBanku. Obie oferty dedykowane są nowym klientom. Na depozytach – Nest Lokata i Lokata na Start zyskać można do 4 proc. w skali roku. Wystarczy założyć rachunek bankowy (odpowiednio Nest Konto lub Konto Plus) i przelać na wybraną lokatę minimum 1 tys. zł. Maksymalna kwota wpłat w przypadku obu depozytów wyznaczona została na 10 tys. zł

Nowym klientom aż trzy banki zaoferować mogą oprocentowanie na poziomie 3,5 proc w skali roku. Idea Bank na Lokacie Happy, mBank na Lokacie 3,5% i BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej. Minimalne wpłaty już od 500 zł. Maksymalnie na rachunkach zdeponować można do 10 tys. zł w mBanku oraz IdeaBanku i do 20 tys. zł w BGŻOptima.

Do 2,8 proc. odsetek w skali roku wypracować można na e-Lokacie na Plusie w Banku Ochrony Środowiska. Zyskają je nowi klienci nie posiadający wcześniej w BOŚ żadnego produktu.  Wystarczy wpłata w wysokości od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

W Alior Banku na Lokacie Internetowej oszczędzający zarobią 2,5 proc. w skali roku. Muszą jednak, podobnie jak w pozostałych bankach, posiadać status nowego klienta. Na rachunek depozytu można dokonywać wpłat w wysokości od 1 tys. do 200 tys. zł.

Dwie instytucje wypłacają odsetki na poziomie 2,25 proc. w skali roku – Bank Millennium na Lokacie Mobilnej (minimalna kwota depozytu to 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł) oraz eurobank na Lokacie na nowe środki w eurobanku (minimalna kwota lokaty już 200 zł, a maksymalna 50 tys. zł).

2 proc. w skali roku na Lokacie na Start (dla nowych klientów) oferuje Raiffeisen Polbank. Założyć ją można wpłacając na rachunek depozytu od 3 tys. zł do 0,5 mln zł. Bank wymaga też założenia rachunku osobistego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lokaty zakładane na rok z niższym oprocentowaniem

Na czoło wrześniowego rankingu najlepszych lokat z wkładem w wysokości 10 tys. zł zakładanych ...

Najlepsze lokaty roczne. Tylko jedna chroni przed inflacją

Biorąc pod uwagę dwuprocentowy wskaźnik inflacji i podatek od zysków kapitałowych, dwunastomiesięczna lokata, która ...

Najlepsze lokaty półroczne [czerwiec 2018]

Osoby, które nie lubią ryzyka, mogą bezpiecznie lokować swoje oszczędności w bankach. Liczyć się ...