Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

Adobe Stock

W sierpniowym zestawieniu depozytów kwartalnych z wkładem w wysokości 10 tys. zł nastąpiło kilka zmian, które mogą zainteresować oszczędzających.

Idea Bank zmienił warunki zakładania Lokaty Happy, zaś eurobank postawił na zupełnie nowe propozycje z atrakcyjnym zyskiem.

Do Nest Banku i PlusBanku, które na lokatach Witaj i na Start oferują stawkę oprocentowania 4 proc. w skali roku dołączył Idea Bank z Lokatą Happy. Bank, w lipcu zrezygnował z oferowania Lokaty Happy w opcji jedno i dwumiesięcznej. Podniósł za to o 0,5 pkt. proc. oprocentowanie depozytu w wariancie trzymiesięcznym.

Nest Bank dedykuje swoją ofertę nowym klientom zakładającym Nest Konto, Podobnie jest w PlusBanku, w którym to klient musi założyć Konto Plus. W Idea Banku takiego wymogu nie ma (nie trzeba posiadać konta osobistego ani otwierać go wraz z lokatą). Wystarczy, że klient zdeponuje na Lokacie Happy od 500 zł do 20 tys. zł. Wpłaty na depozyty Nest Lokata Witaj oraz Lokata na Start ograniczone są do kwoty 10 tys. zł (minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł).

Czytaj także: Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Mobilność popłaca

W mBanku – Lokata 3,5% i w BGŻOptima – Lokata Bezkarna, gwarantują oszczędzającym 3,5 proc. zysku w skali roku. Oba produkty dedykowane są wyłącznie nowym klientom wnioskującym o otwarcie konta. Na pierwszą lokatę można wpłacić maksymalnie do 10 tys. zł, na drugą zaś do 20 tys. zł. Minimalne wpłaty wynoszą 500 zł.

W eurobanku na klientów czekają trzy lokaty na 3 proc. w skali roku. Lokata na dobry początek dostępna jest dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste w terminie od 6 sierpnia 2018 r. do 6 listopada 2018 r., a przy tym zawnioskują o lokatę w terminie 30 dni od jego otwarcia. Wysokość oprocentowania Lokaty na dobry początek jest uzależniona od spełnienia warunków wpływu wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł przynajmniej raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty lub wpływów na konto w kwocie minimum 1,5 tys. zł każdy minimum 2 razy w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonanie co najmniej dziewięciu transakcji kartą debetową (przy braku ich spełnienia oprocentowanie wyniesie 2,5 proc.). Na konto lokaty dokonać można wpłaty do kwoty 100 tys. zł. Osobom, które aktywują aplikację mobilną eurobanku na swoim pierwszym urządzeniu mobilnym – przez 30 dni od daty tej aktywacji – bank umożliwia założenie Lokaty na start mobilnej (maksymalna wpłata do 10 tys. zł), a dla klientów którzy po raz pierwszy aktywują bankowość internetową – przez 30 dni od daty tej aktywacji – oferuje Lokatę na start internetową z maksymalną kwotą wpłaty do 20 tys. zł.

Nowi klienci mogą również skorzystać z oferty Banku Ochrony Środowiska, gdzie na e-Lokacie na Plusie zarobią do 2,8 proc. odsetek w skali roku. Wystarczy wpłata w wysokości 1 tys. zł. Graniczna kwota depozytu wynosi 20 tys. zł.

Na 2,5 proc. zysku w skali roku mogą liczyć nowi klienci Alior Bank. Na rachunek Lokaty Internetowej można dokonywać wpłat w wysokości od 1 tys. do 200 tys. zł.

Bank Millennium ma Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Dostępna jest dla posiadaczy konta bankowego, którzy korzystają z bankowości mobilnej. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł, maksymalnie na pojedynczym depozycie znaleźć się może 10 tys. zł.

2 proc. w skali roku można zaś zarobić na Lokacie na Start w Raiffeisen Polbank. Bank wymaga wpłat od 3 tys. zł do 0,5 mln zł oraz założenia rachunku osobistego.
Z 1,7 proc. do 1,8 proc. w skali roku wzrosło oprocentowanie Lokaty na nowe środki zakładanej w systemie IKO w PKO Banku Polskim.

Toyota Bank na Lokacie Plus gwarantuje 1,65 proc. zysku w skali roku, a Getin Bank na e- Lokacie Tradycyjnej – 1,55 proc. W obu przypadkach wymagane jest posiadanie konta bankowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wpłatomat zawodzi z powodów mechanicznych lub po awarii połączenia z siecią banku

Jak i dlaczego znikają pieniądze we wpłatomatach

Utrata połączenia z systemem centralnym banku, zacięcie wpłatomatu, wpłaty większe niż limit… Przyczyn jest ...

Ranking kont oszczędnościowych. Uwaga na progi kwotowe

Spora część banków, ustalając oprocentowanie kont oszczędnościowych stosuje progi kwotowe. Bywa, że wyższym zyskiem ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 20 do 26 kwietnia 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych ...