Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [PAŹ 2018]

Najlepsze lokaty na 3 miesiace.
Najlepsze lokaty na 3 miesiace.
Adobe Stock

Na lokatach kwartalnych można zarobić najwięcej.

Trzy lokaty na 4 proc. w skali roku, dwie na 3,5 proc. i jedna na 3 proc. – taki bogaty wybór mają oszczędzający wśród depozytów zakładanych na okres trzech miesięcy. Otwierając lokatę w kwocie 10 tys. zł maksymalne odsetki dopisane do rachunku klienta na koniec okresu deponowania mogą wynieść 82 złote.

Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat trzymiesięcznych otwiera Nest Bank z Nest Lokatą Witaj, PlusBank z Lokatą na Start oraz Idea Bank z Lokatą Happy. Wszystkie z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne. Spore różnice w zyskach

Nest Bank swoją ofertę dedykuje nowym klientom, od których wymaga wpłat w wysokości od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Warunkiem koniecznym jest założenie Nest Konta. PlusBank oferuje specjalną lokatę nowym klientom wnioskującym o otwarcie rachunku bieżącego (Konta Plus). Na depozyt wpłacić trzeba minimum 1 tys. zł, maksymalnie 10 tys. zł. Idea Bank natomiast kieruje swój produkt do wszystkich nowych klientów, którzy mogą ulokować na depozycie od 500 zł do 20 tys. zł. Jako jedyny nie wymaga posiadania rachunku osobistego.

Oprocentowanie w wysokości 3,5 proc. w skali roku oferuje mBank na Lokacie 3,5% oraz BGŻOptima  na Lokacie Bezkarnej. W obu przypadkach lokaty mogą założyć wyłącznie nowi klienci decydujący się na założenie ROR. Obie instytucje wyznaczają minimalną kwotę oszczędności na poziomie 500 zł. Limit wpłat w mBanku to 10 tys. zł, natomiast w BGŻOptima – 20 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty miesięczne. Mały wybór dobrych depozytów

Eurobank daje do wyboru aż trzy lokaty trzymiesięczne z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Różni je przede wszystkim maksymalna kwota wpłaty. Na Lokatę na dobry początek można przelać maksymalnie do 100 tys. zł, na Lokatę na start internetową do 20 tys. zł a na Lokatę na start mobilną do 10 tys. zł. Lokatę na dobry początek mogą otworzyć nowi klienci, którzy założyli rachunek bieżący w terminie od 6 sierpnia 2018 r. do 6 listopada 2018 r. i spełniają dodatkowe warunki: wpływ wynagrodzenia w kwocie minimum 500 zł (minimum raz w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty) lub dwa wpływy na konto, każdy w kwocie minimum 1,5 tys.  zł w ciągu trzech miesięcy trwania lokaty oraz wykonanie minimum dziewięciu transakcji kartą do konta. Lokatę na start mobilną założyć mogą klienci aktywujący aplikację mobilną na pierwszym urządzeniu mobilnym. Lokatę na start internetową otworzą zaś klienci, którzy po raz pierwszy aktywowali bankowość internetową. Na założenie promocyjnych depozytów jest tylko 30 dni od momentu aktywacji danej usługi.

Na 2,8 proc. zysku w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska otwierający Lokatę na Plusie. Bank dedykuje ten produkt wyłącznie nowym klientom, którzy wpłacają na rachunek lokaty od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Tylko jedna chroni przed inflacją

W ofercie Alior Banku znaleźć można specjalną ofertę Lokaty Internetowej dla nowych klientów. Jej oprocentowanie wynosi 2,5 proc. w skali roku Na depozyt można wpłacić najmniej 1 tys. zł. Suma założonych depozytów nie może jednak przekraczać 200 tys. zł.

Osoby, które mają ROR w Banku Millennium i które korzystają z usług bankowości mobilnej tej instytucji, mogą otworzyć Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Minimalny wkład na lokatę wynosi 1 tys. zł, maksymalnie może się na niej znaleźć do 10 tys. zł.

Odsetki rzędu 2 proc. w skali roku oferuje na Lokacie na Start Raiffeisen Polbank. Depozyt dostępny jest dla nowych klientów otwierających rachunek osobisty. Minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. zł, maksymalna – 500 tys. zł.

Oszczędzający dysponujący nowymi środkami mogą je wpłacić na lokatę w PKO BP. Depozyt dedykowany nowym środkom oprocentowany jest stawką 1,8 proc. w skali roku. Otworzyć go można w systemie IKO. Minimalna wpłata: 1 tys. zł, maksymalna: bez ograniczeń. Bank daje możliwość założenia dowolnej liczby depozytów.

1,65 proc. pozwala zarobić trzymiesięczna Lokata Plus od Toyota Banku. Nieco mniej, bo 1,55 proc. – e- Lokata Tradycyjna w Getin Banku. Minimalna wpłata na depozyt w Getin Banku wynosi 500 zł, podczas gdy w Toyota Banku trzeba dysponować kwotą dziesięciokrotnie wyższą. W obu przypadkach brak ograniczeń w maksymalnej kwocie wpłat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Revolut, czyli rewolucja w płatnościach wielowalutowych

Revolut to londyńska firma, która weszła na polski rynek, by zrewolucjonizować usługi bankowe oparte ...

Opcja dla zadłużonych i roztargnionych

Konsolidacja może być sposobem na zmniejszenie miesięcznej raty. Kasia i Andrzej wiele lat temu ...

Przelewy bankowe mogą czasem słono kosztować

Zagraniczny transfer pieniędzy wciąż dosyć drogi. Wiele płatności można regulować kartami płatniczymi, ale zdarza ...