Najlepsze lokaty roczne. Ranking [PAŹ 2018]

Adobe Stock

Roczny zysk z lokaty bankowej, na której zdeponowano 10 tys. zł, może sięgać 105 zł. Tyle właśnie oferuje na Lokacie NR 1 Idea Bank, zwycięzca naszego comiesięcznego rankingu najlepiej oprocentowanych depozytów dwunastomiesięcznych.

Lokata od Idea Banku oprocentowana jest stawką 2,6 proc. w skali roku. Bank nie wymaga zakładania rachunku bankowego  i daje swobodny wybór kwoty lokaty – wystarczy 500 zł. Maksymalna kwota wpłaty nie powinna przekraczać 1 mln zł .

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [PAŹ 2018]

Zysk na poziomie 2,4 proc. w skali roku można osiągnąć na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Promocyjne oprocentowanie otrzyma klient, który spełni określone warunki promocji przez cały czas obowiązywania depozytu, tzn.: będzie przelewał swoje wynagrodzenie na Nest Konto (min. 1 tys. zł) lub jeśli uzyskuje dochody ze swojej działalności – będzie zapewniał stały wpływ na BIZnest Konto (min. 6 tys. zł) oraz będzie dokonywał z niego płatności do ZUS/US.

Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska gwarantowane oprocentowanie oferowane właścicielom kont osobistych z średniomiesięcznym saldem w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty założonej lokaty, wynosi 2,25 proc. w skali roku. Klient co miesiąc zobowiązany jest dokonywać transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł. Na start musi na lokatę wpłacić minimum 1 tys. zł. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Bez obowiązkowego konta można założyć roczny depozyt w Alior Banku. Na Lokacie na nowe środki zarobić można 2,2 proc. w skali roku. Należy wpłacić od 1 tys. zł do 200 tys. zł nowych środków, które wyliczane są jako środki ponad łączne saldo środków zgromadzonych na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, oszczędnościowych, lokatach terminowych prowadzonych przez Alior Bank w złotych polskich według stanu na dzień 10 października 2018 r.

Nieco niższą stawkę oferuje Toyota Bank. Na Lokacie Plus oprocentowanie wynosi obecnie 2,1 proc. w skali roku. Depozyt mogą założyć właściciele rachunku osobistego, np. Moto Konta. Na depozyt należy przelać minimum 5 tys. zł. Nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Czytaj także: Najlepsze lokaty miesięczne. Mały wybór dobrych depozytów

Credit Agricole w Ofercie na nowe środki oraz Bank Millennium na depozycie Horyzont Zysku na koniec okresu umownego naliczają odsetki w wysokości 81 zł (oprocentowanie lokaty dwunastomiesięcznej wynosi 2 proc. w skali roku). Najniższa możliwa kwota wpłaty na oba depozyty wynosi 1 tys. zł (nowych środków). W Credit Agricole suma środków wpłaconych na lokaty na nowe środki nie może przekraczać 100 tys. zł.

Z 2 proc. do 1,9 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku. Klient nie ma obowiązku zakładania rachunku, a minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Na Lokacie klasycznej w BGŻOptima oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł, nie ma przy tym żadnych ograniczeń w maksymalnej kwocie oszczędności przelanych na depozyt.

Za pomocą systemu bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku można otworzyć lokatę terminową z oprocentowaniem 1,75 proc. w skali roku. Bank akceptuje wpłaty wynoszące minimum 1 tys. zł. Nie stawia górnego limitu.

Getin Bank, który zamyka październikowe zestawienie najlepiej oprocentowanych lokat rocznych, oferuje e-Lokatę Progresywną z oprocentowaniem od 0,7 proc. do 3,3 proc. w skali roku. Po 12 miesiącach klient dostaje na konto odsetki rzędu 1,7 proc. w skali roku (średnie oprocentowanie). Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł, maksymalna jest nieograniczona.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lokaty 3M: atrakcyjne promocje dla nowych klientów

Najwyżej oprocentowane lokaty trzymiesięczne, z wkładem 10 tys. zł, znajdziemy w ofertach Nest Banku ...

Nieużywane konto kosztuje więcej niż używane

Jeśli na rachunku nie ma żadnego ruchu, może powstać zadłużenie, od którego niekiedy naliczane ...

Najwyższe oprocentowanie banki oferują w ramach promocji danego konta. Można wtedy uzyskać nawet 3,5 proc. w skali roku . Konto oszczędnościowe.

Niełatwo o przyzwoity zarobek na koncie oszczędnościowym

Konta oszczędnościowe to rozwiązania dla osób, które chcą oszczędzać, ale nie chcą zamrażać gotówki ...