Gdzie szukać najlepszych lokat? 28 STY – 3 LUT 2019 r.

Adobe Stock

Regularnie analizujemy tabele lokat terminowych prezentowanych przez banki i przedstawiamy listę trzech najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Zakładając lokatę na jeden miesiąc zyskać można do 3 proc. w skali roku. Zarobimy je w Idea Banku i Banku Millennium, zakładając odpowiednio Lokatę NR 1 lub Lokatę Urodzinową. O połowę mniej odsetek wypłaca EnveloBank, należący do Banku Pocztowego. Oferuje oprocentowanie w wysokości 1,5 proc. w skali roku na Lokacie EnveloMobilnej. 1,4 proc. w skali roku otrzymają zaś klienci PlusBanku otwierający lokatę terminową w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Najwyższe oprocentowanie na lokacie kwartalnej dostępne jest w PlusBanku na Lokacie na Start i w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj – wynosi 4 proc. w skali roku. Na Lokacie HIT w Idea Banku zarobić można 3,6 proc. w skali roku. W mBanku i BGŻOptima odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i Lokacie Bezkarnej zyski sięgają 3,5 proc. w skali roku.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Ranking

Maksymalny zysk do wypracowania na lokatach półrocznych sięga 4 proc. w skali roku. Stawka oprocentowania w tej wysokości obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. 3,4 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie NR 1, a w PlusBanku na Lokacie Standardowej w ramach trwającej wciąż promocji zarobić można 2,6 proc. w skali roku.

Oszczędzający długoterminowo, w rok maksymalnie zarobią do 3,1 proc. w skali roku na Lokacie NR1 w Idea Banku. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zyskają do 2,65 proc., a w Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy – 2,5 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Osiągnąć go można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku albo EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. W Alior Banku na Lokacie Standardowej oszczędności pracują na stawce równej 2,3 proc. w skali roku. W Toyota Banku na 24 –miesięcznej Lokacie Plus oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku.

Nowe tabele oprocentowania depozytów wprowadził ostatnio m.in. Alior Bank, PlusBank i Getin Bank. Żaden z nich nie dokonał jednak zmian w oferowanych stawkach.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ranking kont oszczędnościowych. Uwaga na progi kwotowe

Spora część banków, ustalając oprocentowanie kont oszczędnościowych stosuje progi kwotowe. Bywa, że wyższym zyskiem ...

Wpłatomat jak policjant. Zatrzymuje fałszywki

Wpłatomat zatrzymuje podrobione banknoty. Zdarza się też, że kwestionuje brudne, zniszczone i uszkodzone. Od ...

Opłata za zagraniczny przelew przychodzący. Klient płaci za realizację poleceń przelewu otrzymanych w obrocie dewizowym, gdy koszty ponosi beneficjent

Czy to normalne, że bank naliczył sobie za to prowizję?

Nie wszystkie przelewy przychodzące na konto są darmowe. W obrocie dewizowym także osoba, która ...