Gdzie szukać najlepszych lokat? 28 STY – 3 LUT 2019 r.

Adobe Stock

Regularnie analizujemy tabele lokat terminowych prezentowanych przez banki i przedstawiamy listę trzech najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Zakładając lokatę na jeden miesiąc zyskać można do 3 proc. w skali roku. Zarobimy je w Idea Banku i Banku Millennium, zakładając odpowiednio Lokatę NR 1 lub Lokatę Urodzinową. O połowę mniej odsetek wypłaca EnveloBank, należący do Banku Pocztowego. Oferuje oprocentowanie w wysokości 1,5 proc. w skali roku na Lokacie EnveloMobilnej. 1,4 proc. w skali roku otrzymają zaś klienci PlusBanku otwierający lokatę terminową w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej.

Najwyższe oprocentowanie na lokacie kwartalnej dostępne jest w PlusBanku na Lokacie na Start i w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj – wynosi 4 proc. w skali roku. Na Lokacie HIT w Idea Banku zarobić można 3,6 proc. w skali roku. W mBanku i BGŻOptima odpowiednio na Lokacie 3,5% dla nowych klientów i Lokacie Bezkarnej zyski sięgają 3,5 proc. w skali roku.

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Ranking

Maksymalny zysk do wypracowania na lokatach półrocznych sięga 4 proc. w skali roku. Stawka oprocentowania w tej wysokości obowiązuje na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. 3,4 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie NR 1, a w PlusBanku na Lokacie Standardowej w ramach trwającej wciąż promocji zarobić można 2,6 proc. w skali roku.

Oszczędzający długoterminowo, w rok maksymalnie zarobią do 3,1 proc. w skali roku na Lokacie NR1 w Idea Banku. W Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej zyskają do 2,65 proc., a w Getin Banku na Lokacie na Nowe Środki na 12 miesięcy – 2,5 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Osiągnąć go można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku albo EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. W Alior Banku na Lokacie Standardowej oszczędności pracują na stawce równej 2,3 proc. w skali roku. W Toyota Banku na 24 –miesięcznej Lokacie Plus oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku.

Nowe tabele oprocentowania depozytów wprowadził ostatnio m.in. Alior Bank, PlusBank i Getin Bank. Żaden z nich nie dokonał jednak zmian w oferowanych stawkach.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Plastik prosto z banku nie zadziała bez aktywacji

W internecie, bankomacie, przez infolinię można uruchomić wznowioną kartę debetową czy kredytową. Pani Izabela ...

Lokaty dla mobilnych. O ile więcej można zarobić?

Banki często oferują korzystniejsze warunki na rachunkach dla osób korzystających z konta na smartfonie. ...

Banki czekają na nowe środki

Wśród najlepszych lokat dwunastomiesięcznych (wkład 10 tys. zł) znajdują się oferty z odsetkami od ...