Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [LUT 2019]

Adobe Stock

Średnio 1,5 proc. w skali roku można zarobić na dziesięciu najlepiej oprocentowanych lokatach zakładanych na okres sześciu miesięcy z wkładem równym 10 tys. zł. Najwyższe oprocentowanie oferuje Nest Bank.

Zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku zyskać można 4 proc. w skali roku. Spełnić jednak trzeba kilka podstawowych warunków: otworzyć konto i zapewniać na nim co miesiąc wpływy z wynagrodzenia w kwocie minimum 1 tys. zł (klienci indywidualni) lub 6 tys. zł (osoby obsługujące rachunek firmowy). Przedsiębiorcy dodatkowo zobowiązani są do realizowania przelewów do US lub ZUS. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie można na niego przelać do 10 tys. zł.

Z 3,4 proc. do 3 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty NR1 w Idea Banku. Depozyt wciąż jednak zajmuje drugie miejsce w naszym zestawieniu. Aby skorzystać z oferty nie trzeba otwierać rachunku. Na lokatę wystarczy wpłacić od 500 zł do maksymalnie 1 mln zł.

Warto sprawdzić:Najlepsze lokaty na 3 miesiące. Ranking [LUT 2019]

Stawkę rzędu 2,6 proc. w skali roku, klientom z ROR, oferuje PlusBank. Lokatę Standardową założyć można korzystając np. z usług bankowości elektronicznej. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Mając Moto Konto w Toyota Banku można otworzyć Lokatę Sprint. Jej oprocentowanie wynosi 2,4 proc. w skali roku. Depozyt dostępny jest wyłącznie online. Minimalna kwota wpłaty wynosi 3 tys. zł. Maksymalnie na lokatę można przekazać 18 tys. zł.

Bank Ochrony Środowiska z EKOlokatą Zyskowną gwarantuje na depozycie 2 proc. w skali roku. Wskazana stawka przysługuje aktywnym posiadaczom karty debetowej wydanej do konta, którzy przelewają na lokatę nowe środki w kwocie od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

W Banku Millenium i Credit Agricole również deponować można nowe środki. Na Lokacie Horyzont Zysku i Lokacie terminowej w Ofercie na nowe środki zarobić można 1,7 proc. w skali roku. Limit środków w obu bankach ogranicza się do w kwot od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

W Getin Banku oprocentowanie e-Lokaty Tradycyjnej wynosi 1,65 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł. Bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

mBank na Lokacie na nowe środki gwarantuje zaś oprocentowanie rzędu 1,5 proc. w skali roku. Aby otworzyć depozyt wystarczy 1 tys. zł, nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej. Wymagany jest rachunek bankowy.

Dwa depozyty: Lokata elastyczna i Lokata Promocyjna od BGŻOptima i BGŻ BNP Paribas dają zarobić oszczędzającym 1,4 proc. w skali roku. Obie oferty dedykowane są wyłącznie właścicielom rachunków osobistych. Na start na lokaty można przelać minimum 1 tys. zł. Bez górnego progu wpłat.

Ostatni w rankingu jest eurobank z Lokatą terminową otwieraną w aplikacji mobilnej (potrzebny jest ROR). Jej oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku. Na rachunek lokaty można wpłacić minimum 200 zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc – banki płacą średnio mniej niż 1 proc. w skali roku. Sierpień 2019 r.

Tylko 5 z 15 banków płaci więcej niż 1 proc. za miesiąc

Pięć na piętnaście banków, które trafiły ze swoją ofertą do naszego comiesięcznego rankingu dziesiątki ...

Otwarta bankowość to nie tylko podgląd rachunków, ale również usługi inicjacji płatności, czyli robienia przelewów z rachunków w innych bankach, czy usługa potwierdzania dostępności odpowiedniej ilości środków wymaganych do zrealizowania transakcji płatniczej

Remedium na problemy posiadaczy kilku kont bankowych

Posiadanie kilku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych rozsianych po różnych bankach przestaje być problemem. Dzięki otwartej bankowości ...

Kartę można zablokować zarówno na chwilę, jak i do końca jej ważności.

Kartę płatniczą można zablokować tylko na chwilę

Z poziomu aplikacji mobilnej klienci mogą sami czasowo zablokować swój płatniczy plastik. Może to ...