Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 msc.

Adobe Stock

Co tydzień śledzimy rynek lokat terminowych i opracowujemy ranking najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżące zestawienie obowiązuje od 29 kwietnia – 5 maja 2019 roku.

Możliwie najwięcej, na lokatach jednomiesięcznych, zarobić można do 3 proc. w skali roku. Najwyższa stawka dostępna jest w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 2,7 proc. w skali roku liczyć mogą klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1 w Idea Banku. EnveloBank płaci 1,5 proc. w skali roku – z jego oferty wystarczy wybrać Lokatę EnveloMobilną.

Maksymalne oprocentowanie oferowane dla środków zdeponowanych na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Gwarantuje je Getin Bank Na Lokacie Mobilnej, Nest Bank na Nest Lokacie Witaj, Idea Bank na Lokacie Happy oraz PlusBank na Lokacie na Start. Na 3,5 proc. w skali roku mają szansę klienci mBanku (Lokata 3,5%). Po 3 proc. w skali roku zarobią klienci eurobanku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty na dobry początek, Lokaty na start internetowej albo mobilnej.

Na lokatach sześciomiesięcznych również da się zarobić do 4 proc. w skali roku. Odsetki w tej wysokości oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus sięga 3,4 proc. w skali roku. O 1 pkt. proc. mniej – 2,4 proc. – płaci swoim klientom Toyota Bank. Wskazaną stawką objęta jest Lokata Sprint.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Oszczędzający przez rok zarobią maksymalnie do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie dostępne jest w Idea Banku (Lokata na Nowe Środki Plus). 2,5 proc. zysku wygenerować mogą klienci wybierający e-Lokatę na Nowe Środki w Getin Banku. Toyota Bank na Lokacie Plus oferuje 2,3 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie jakie banki są w stanie zaoferować na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Gwarantuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie na Lata. Zysk w wysokości 2,45 proc. w skali roku osiągnąć można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku. Santander Consumer Bank na Lokacie Online Nowe Środki płaci niewiele mniej – 2,4 proc. w skali roku.

Tabele oprocentowania produktów oszczędnościowych zmieniał w ostatnim czasie PlusBank i BGŻOptima. Ten drugi wycofał z oferty Lokatę Bezkarną i Bezkompromisową. Obie zawsze wysoko plasowały się rankingach najlepiej oprocentowanych depozytów terminowych. Wycofane produkty nie zostały na razie zastąpione innymi. W BGŻOptima zarobić można obecnie od 1 proc. na lokacie jednomiesięcznej do 1,3 proc. w skali roku na lokacie zakładanej na dwa lata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co bank to obyczaj

Wyciągi z kont są wysyłane w różnych terminach, nie zawsze po zakończeniu miesiąca. Pani ...

Zniżki, bonusy i inne atrakcje dla łowców okazji

Przed Wielkanocą sprawdziliśmy, które plastiki umożliwiają obniżenie wydatków na zakupy – nie tylko świąteczne ...

Najlepsze lokaty bankowe na pół roku. Ranking [MAR 2019]

4 proc. w skali roku – tyle można zyskać wybierając w marcu najwyżej oprocentowany ...