Mało dobrych lokat na jeden miesiąc. Ranking [MAJ 2019]

najlepsze lokaty na 1 miesiąc maj 2019
najlepsze lokaty na 1 miesiąc maj 2019
Pixabay

Najwyżej oprocentowane lokaty jednomiesięczne wybrane z ofert wszystkich banków dają zarobić od 3 proc. do tylko 0,2 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę ma Bank Millennium. Na Lokacie Urodzinowej wypracować można 3 proc. zysku w skali roku. Spełnić trzeba jednak dodatkowe warunki.

Chcąc ulokować na depozycie bankowym kapitał o wartości 5 tys. zł można na tym zarobić maksymalnie 10 zł. Tyle właśnie oferuje Bank Millennium. 3 proc. w skali roku zyskają posiadacze kont z dostępem do bankowości mobilnej obchodzący w okresie 30 dni od daty założenia Lokaty Urodzinowej swoje święto . Ograniczeniem jest też kwota – na depozycie znaleźć się może maksymalnie do 10 tys. zł. Minimum wyznaczone jest na 1 tys. zł.

Mając do dyspozycji 1 mln zł wolnych środków, można je przelać na Lokatę NR 1 w Idea Banku. Zarobić na niej można 2,7 proc. w skali roku. Z ofert skorzystać może każdy – nie trzeba zakładać ROR, a wystarczy przelać minimum 500 zł.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Właściciele EnveloKonta  w EnveloBanku na Lokacie Envelomobilnej zyskają 1,5 proc. w skali roku. W tym przypadku, podobnie jak i w Banku Millennium, wymagane jest posiadanie na smartfonie aplikacji mobilnej banku. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 500 zł (ograniczeń w kwocie maksymalnej brak).

Na wyższą pozycję w rankingu wspiął się Nest Bank z Nest Lokatą z kontem. Depozyt oprocentowany jest stawką 1,3 proc. w skali roku. Dla osób niemających otwartego rachunku, zysk jest nieco niższy i wynosi 1,1 proc. w skali roku. Klienci mogą wpłacać na depozyt od 1 tys. zł do 2 mln zł.

W PlusBanku nastąpiły zmiany. Z 1,4 do 1 proc. spadło oprocentowanie lokaty terminowej dostępnej dla właścicieli ROR korzystających z usług bankowości elektronicznej lub mobilnej. Na depozycie mogą znaleźć się oszczędności przewyższające kwotę 1 tys. zł.

Na oprocentowanie w wysokości 1 proc. w skali roku można też liczyć w Santander Banku Polska. Na e-Lokacie (dla posiadaczy konta), znaleźć się mogą środki w minimalnej kwocie 1 tys. zł. Bank nie ustanowił górnego limitu wpłat.

Kolejne lokaty z zestawienia zapłacą ich właścicielom mniej niż 1 proc. w skali roku. W eurobanku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej musi się znaleźć minimum 200 zł środków, bez określonego maksimum.

Lokaty terminowe PKO i Inteligo zakładane przez posiadaczy rachunków w iPKO czy IKO dadzą im zysk rzędu 0,7 proc. w skali roku. Na start wystarczy 1 tys. zł. Bez kwoty maksymalnej.

Na Lokacie Standardowej w Getin Banku, bez żadnych dodatkowych warunków (w tym obowiązku zakładania konta bankowego), oferowane oprocentowanie sięga 0,65 proc. w skali roku. Wystarczy dysponować wkładem w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

Lokaty mobilne od Pekao SA i Credit Agricole pozwalają wypracować zysk rzędu 0,6 proc. w skali roku. Kwoty wpłat na oba depozyty wynoszą odpowiednio 500 zł i 1 tys. zł, bez ograniczeń w maksymalnej wartości środków.

Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat na jeden miesiąc zamyka w maju bank BNP Paribas. Lokata Pl@net oprocentowana jest stawką 0,55 proc. w skali roku. Może na nią trafić minimum 1 tys. zł oszczędności. Wymagany jest też ROR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kartę można zablokować zarówno na chwilę, jak i do końca jej ważności.

Kartę płatniczą można zablokować tylko na chwilę

Z poziomu aplikacji mobilnej klienci mogą sami czasowo zablokować swój płatniczy plastik. Może to ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Cyklicznie, co siedem dni, analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat i tworzymy ...

Na PIN do karty czasem trzeba się naczekać

Nie we wszystkich bankach do nowo otrzymanych kart klienci sami mogą wygenerować numer PIN. ...