Mało dobrych lokat na jeden miesiąc. Ranking [MAJ 2019]

najlepsze lokaty na 1 miesiąc maj 2019
najlepsze lokaty na 1 miesiąc maj 2019
Pixabay

Najwyżej oprocentowane lokaty jednomiesięczne wybrane z ofert wszystkich banków dają zarobić od 3 proc. do tylko 0,2 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą ofertę ma Bank Millennium. Na Lokacie Urodzinowej wypracować można 3 proc. zysku w skali roku. Spełnić trzeba jednak dodatkowe warunki.

Chcąc ulokować na depozycie bankowym kapitał o wartości 5 tys. zł można na tym zarobić maksymalnie 10 zł. Tyle właśnie oferuje Bank Millennium. 3 proc. w skali roku zyskają posiadacze kont z dostępem do bankowości mobilnej obchodzący w okresie 30 dni od daty założenia Lokaty Urodzinowej swoje święto . Ograniczeniem jest też kwota – na depozycie znaleźć się może maksymalnie do 10 tys. zł. Minimum wyznaczone jest na 1 tys. zł.

Mając do dyspozycji 1 mln zł wolnych środków, można je przelać na Lokatę NR 1 w Idea Banku. Zarobić na niej można 2,7 proc. w skali roku. Z ofert skorzystać może każdy – nie trzeba zakładać ROR, a wystarczy przelać minimum 500 zł.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Właściciele EnveloKonta  w EnveloBanku na Lokacie Envelomobilnej zyskają 1,5 proc. w skali roku. W tym przypadku, podobnie jak i w Banku Millennium, wymagane jest posiadanie na smartfonie aplikacji mobilnej banku. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 500 zł (ograniczeń w kwocie maksymalnej brak).

Na wyższą pozycję w rankingu wspiął się Nest Bank z Nest Lokatą z kontem. Depozyt oprocentowany jest stawką 1,3 proc. w skali roku. Dla osób niemających otwartego rachunku, zysk jest nieco niższy i wynosi 1,1 proc. w skali roku. Klienci mogą wpłacać na depozyt od 1 tys. zł do 2 mln zł.

W PlusBanku nastąpiły zmiany. Z 1,4 do 1 proc. spadło oprocentowanie lokaty terminowej dostępnej dla właścicieli ROR korzystających z usług bankowości elektronicznej lub mobilnej. Na depozycie mogą znaleźć się oszczędności przewyższające kwotę 1 tys. zł.

Na oprocentowanie w wysokości 1 proc. w skali roku można też liczyć w Santander Banku Polska. Na e-Lokacie (dla posiadaczy konta), znaleźć się mogą środki w minimalnej kwocie 1 tys. zł. Bank nie ustanowił górnego limitu wpłat.

Kolejne lokaty z zestawienia zapłacą ich właścicielom mniej niż 1 proc. w skali roku. W eurobanku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej musi się znaleźć minimum 200 zł środków, bez określonego maksimum.

Lokaty terminowe PKO i Inteligo zakładane przez posiadaczy rachunków w iPKO czy IKO dadzą im zysk rzędu 0,7 proc. w skali roku. Na start wystarczy 1 tys. zł. Bez kwoty maksymalnej.

Na Lokacie Standardowej w Getin Banku, bez żadnych dodatkowych warunków (w tym obowiązku zakładania konta bankowego), oferowane oprocentowanie sięga 0,65 proc. w skali roku. Wystarczy dysponować wkładem w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

Lokaty mobilne od Pekao SA i Credit Agricole pozwalają wypracować zysk rzędu 0,6 proc. w skali roku. Kwoty wpłat na oba depozyty wynoszą odpowiednio 500 zł i 1 tys. zł, bez ograniczeń w maksymalnej wartości środków.

Zestawienie dziesiątki najlepszych lokat na jeden miesiąc zamyka w maju bank BNP Paribas. Lokata Pl@net oprocentowana jest stawką 0,55 proc. w skali roku. Może na nią trafić minimum 1 tys. zł oszczędności. Wymagany jest też ROR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

najlepsze lokaty roczne kwiecień 2019

Najlepsze lokaty roczne mocno w dół. Ranking [KWI 2019]

Banki nie rozpieszczają oszczędzających długoterminowo. Wiele lokat w kwietniu zmieniło warunki swojego oprocentowania. Nie ...

Banki mogą odmówić założenia rachunku przez internet

Czasem powody mogą być formalne jak nieprawidłowe dane klienta, czy źle wykonane zdjęcie. Ale ...

Profil zaufany. Założenie profilu zaufanego jest bezpłatne, a korzyści duże. Nie trzeba biegać po urzędach, stać w kolejkach. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie

Coraz więcej spraw załatwimy bez biegania po urzędach

Coraz więcej spraw administracyjnych możemy załatwić przez konto bankowe. Warto skorzystać z tej możliwości. ...