Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Raz w tygodniu analizujemy bazę dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat. Bieżący ranking obowiązuje od 27 maja do 2 czerwca 2019 roku.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych to 3 proc. w skali roku. Produkt z najatrakcyjniejszymi odsetkami ma Bank Millennium, oferujący Lokatę Urodzinową. Na Lokacie NR1 w Idea Banku zarobić można 2,6 proc. w skali roku. Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą klienci wybierający ofertę EnveloBanku – Lokatę EnveloMobilną.

Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalnie 4 proc. w skali roku zarobią oszczędzający lokujący środki na depozytach kwartalnych. Grono banków oferujących taką stawkę jest niezmienne. Należą do niego: Getin Bank z Lokatą Mobilną, Nest Bank z Lokatą Witaj, PlusBank z Lokatą na Start oraz Idea Bank z Lokatę Happy. 3,5 proc. w skali roku dopisuje do rachunku Lokaty 3,5% mBank. Na 3 proc. w skali roku mają szanse osoby, które korzystają po raz pierwszy z usług eurobanku i założą Lokatę na dobry początek, Lokatę na start internetową czy Lokatę na start mobilną.

W pół roku również zarobić się da do 4 proc. w skali roku. Taką właśnie ofertę ma Nest Bank. 4 proc. płaci nowym klientom zakładającym Lokatę Witaj. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus zapewnia 2,9 proc. w skali roku, a Toyota Bank na Lokacie Sprint – 2,4 proc. w skali roku.

Najwyższa stawka obowiązująca na lokatach rocznych, to 2,9 proc. w skali roku. Zarobek w tej wysokości wypłaca swoim klientom Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. Na nieco niższe zyski – 2,4 proc. i 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą ci, którzy wybiorą e-Lokatę na Nowe Środki od Getin Banku czy Lokatę Plus od Toyota Banku.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach dwuletnich sięga 2,75 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć mogą klienci decydujący się na założenie Lokaty Online Nowe Środki w Santander Consumer Banku. 2,25 proc. w skali roku otrzymają zaś ci, którzy wybiorą Lokatę Plus od Toyota Banku.

Cennik lokat modyfikował w ostatnim czasie Bank Millennium i Idea Bank. W przypadku tego pierwszego nie odnotowaliśmy żadnych istotnych zmian. Idea Bank obniżył za to oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki Plus i Lokaty NR1. Cięcia były niewielkie – o 0,1 pkt. proc.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Płatność zbliżwniowa nie zawsze się powiedzie. Przyczyny mogą być różne.

Problemy z płatnością zbliżeniową. Powody mogą być różne

Zdarza się, że transakcja, za którą chcemy zapłacić kartą zbliżeniowo, jest blokowana. Sprawdzamy dlaczego. ...

Zostawiamy debet na ciężkie czasy

Choć od kilku tygodni trudniej o kredyt, to tylko w niektórych bankach spadło zainteresowanie ...

Przelew na telefon – nie wszystkie banki go ogarniają

Od kilku lat przelewy bez znajomości numeru konta są możliwe, wystarczy tylko znajomość numeru ...