Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Adobe Stock

Na wysokie oprocentowanie nie mogą liczyć wszyscy. Aby na depozycie zyskać 3 proc. w skali roku należy spełniać specyficzne warunki – na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium zarabiać bowiem mogą wyłącznie solenizanci.

Lokata Urodzinowa dostępna jest dla właścicieli rachunków osobistych, którzy w terminie do 30 dni od otwarcia lokaty obchodzą swoje święto. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Nieco mniej, 2,6 proc. w skali roku, ale bez obowiązku zakładania ROR, można wypracować na Lokacie NR1 w Idea Banku. Wskazana stawka spadła względem tej opisywanej w ostatnim rankingu lokat na jeden miesiąc o 0,1 pkt. proc. Minimalna inwestycja wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na depozyt przelać można 1 mln. zł.

Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą właściciele konta w EnveloBanku zakładający Lokatę Envelomobilną. Warunkiem skorzystania z oferty jest instalacja aplikacji mobilnej banku i wpłata na depozyt kwoty nie niższej niż 500 zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W Nest Banku na Nest Lokacie z kontem oprocentowanie zdeponowanych środków sięga 1,3 proc. w skali roku. Oszczędzający, którzy rezygnują z zakładania rachunku zarobią mniej o 0,2 pkt. proc. Na start, na lokatę można przelać 1 tys. zł. Maksymalny próg wpłat, to 2 mln zł.

PlusBank i Santander Bank Polska są w stanie płacić swoim klientom po 1 proc. w skali roku. Lokaty terminowe dostępne są dla właścicieli kont korzystających z usług bankowości. W oba depozyty zainwestować można wolne środki w kwocie przewyższającej 1 tys. zł.

Bardzo niskie stawki oferują: eurobank (0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej), PKO i Inteligo (0,7 proc. w skali roku na lokatach terminowych zakładanych przez posiadaczy kont w iPKO czy IKO), Getin Bank (0,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej), Pekao SA i Credit Agricole (0,6 proc. w skali roku na depozytach zakładanych przez bankowość mobilną oraz BNP Paribas (0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net). W zależności od produktu klient musi dysponować oszczędnościami w minimalnej kwocie od 200 zł do 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Banki oferują nie więcej niż to konieczne

W najnowszym rankingu lokat zakładanych na okres sześciu miesięcy, z wkładem nie przekraczającym 10 ...

Godziny księgowania przelewów. Zlecenie realizacji przelewu w dniu wolnym od pracy zostanie zrealizowane w najbliższym dniu roboczym .

Niektóre banki zmieniły godziny księgowania przelewów

Wiedząc, kiedy jest sesja wychodząca, nie spóźnisz się z przelewem. Sprawdziliśmy nowe godziny księgowania ...

Najlepsze lokaty bankowe na pół roku. Ranking [MAR 2019]

4 proc. w skali roku – tyle można zyskać wybierając w marcu najwyżej oprocentowany ...