Solenizanci zarobią najwięcej na jednomiesięcznej lokacie

Adobe Stock

Na wysokie oprocentowanie nie mogą liczyć wszyscy. Aby na depozycie zyskać 3 proc. w skali roku należy spełniać specyficzne warunki – na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium zarabiać bowiem mogą wyłącznie solenizanci.

Lokata Urodzinowa dostępna jest dla właścicieli rachunków osobistych, którzy w terminie do 30 dni od otwarcia lokaty obchodzą swoje święto. Na lokatę można wpłacać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Nieco mniej, 2,6 proc. w skali roku, ale bez obowiązku zakładania ROR, można wypracować na Lokacie NR1 w Idea Banku. Wskazana stawka spadła względem tej opisywanej w ostatnim rankingu lokat na jeden miesiąc o 0,1 pkt. proc. Minimalna inwestycja wynosi 1 tys. zł. Maksymalnie na depozyt przelać można 1 mln. zł.

Na 1,5 proc. w skali roku liczyć mogą właściciele konta w EnveloBanku zakładający Lokatę Envelomobilną. Warunkiem skorzystania z oferty jest instalacja aplikacji mobilnej banku i wpłata na depozyt kwoty nie niższej niż 500 zł.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W Nest Banku na Nest Lokacie z kontem oprocentowanie zdeponowanych środków sięga 1,3 proc. w skali roku. Oszczędzający, którzy rezygnują z zakładania rachunku zarobią mniej o 0,2 pkt. proc. Na start, na lokatę można przelać 1 tys. zł. Maksymalny próg wpłat, to 2 mln zł.

PlusBank i Santander Bank Polska są w stanie płacić swoim klientom po 1 proc. w skali roku. Lokaty terminowe dostępne są dla właścicieli kont korzystających z usług bankowości. W oba depozyty zainwestować można wolne środki w kwocie przewyższającej 1 tys. zł.

Bardzo niskie stawki oferują: eurobank (0,8 proc. w skali roku na lokacie terminowej udostępnianej w usługach bankowości mobilnej), PKO i Inteligo (0,7 proc. w skali roku na lokatach terminowych zakładanych przez posiadaczy kont w iPKO czy IKO), Getin Bank (0,65 proc. w skali roku na Lokacie Standardowej), Pekao SA i Credit Agricole (0,6 proc. w skali roku na depozytach zakładanych przez bankowość mobilną oraz BNP Paribas (0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net). W zależności od produktu klient musi dysponować oszczędnościami w minimalnej kwocie od 200 zł do 1 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Regularnie przeprowadzamy audyt produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych ...

jak banki informują o awariach

Sposoby banków na informowanie o awariach

Banki uważają, że SMS-y są skuteczne tylko wtedy, gdy trzeba zawiadomić niedużą grupę klientów. ...

Dzieci nieświadomie mogą „wyczyścić” kartę kredytową rodzica

Dziecko może łatwo wyczyścić nam konto grając na telefonie

Nawet kilkulatek może oczyścić kartę kredytową rodzica, gdy ta będzie podłączona do aplikacji, z ...