Na lokacie jednomiesięcznej zarobią tylko solenizanci

Shutterstock

Lokując wolne środki na depozycie jednomiesięcznym zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Zdobycie wskazanej stawki nie jest jednak takie proste.

Oferta Banku Millennium adresowana jest bowiem wyłącznie dla posiadaczy konta, którzy założą Lokatę Urodzinową w okresie 30 dni od daty swojego święta. Na depozyt wpłacić można dodatkowo tylko 10 tys. zł. Zarobek jest więc ograniczony.

Na drugim miejscu naszego comiesięcznego rankingu lokat na kwotę 5 tys. zł zakładanych na okres jednego miesiąca uplasował się depozyt od Idea Banku. Lokata NR 1 oprocentowana jest na poziomie 1,7 proc. w skali roku (we wrześniu było to 1,8 proc. w skali roku). Atutem oferty jest możliwość założenia jej przez każdego bez wyjątku – czy to klient nowy, czy stały z kontem. Wystarczy dysponować kapitałem w wysokości od 500 zł do 1 mln zł.

W EnveloBanku (marka zarządzana przez Bank Pocztowy) zyskać można 1,5 proc. w skali roku. Na Lokacie EnveloMobilnej pracować mogą środki przewyższające kwotę 500 zł. Warunkiem koniecznym, który spełnić musi oszczędzający jest posiadanie ROR w aplikacji banku.

PKO BP nagradza za wpłaty nowych środków. Płaci za nie 1,4 proc. w skali roku (wcześniej 1,5 proc.). Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Maksymalne saldo nowych środków bank określa jako nadwyżkę ponad środki zgromadzone na produktach depozytowych klienta w dniu 19 września 2019 r.

Na 1,1 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Nest Banku, którzy zakładają Nest Lokatę z kontem. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 2 mln zł.

Warto sprawdzić: To nie jest dobry czas dla oszczędzających. Oszuści korzystają

1 proc. i mniej

W PlusBanku i Santander Banku Polska właściciele kont zarobią po 1 proc. w skali roku. Oferta obowiązuje odpowiednio na Lokacie Internetowej i e-Lokacie. Na obu lokatach można zdeponować minimum 1 tys. zł. Nie ma maksymalnego progu wpłat.

Eurobank płaci 0,8 proc. w skali roku. Trzeba mieć konto i założyć lokatę terminową udostępnianą w usługach bankowości mobilnej. Wskazana stawka obowiązuje dla kwot nieprzekraczających 10 tys. zł. Aby móc zarabiać na depozycie wystarczy mieć tylko 200 zł wolnych środków. Zyski przy tak niskim wkładzie są jednak oprocentowane dużo niżej.

Getin Bank oferuje oprocentowanie na poziomie 0,65 proc. na Lokacie Standardowej. Nieco mniej zyskać można w Inteligo i Credit Agricole – 0,6 proc. na depozytach otwieranych w systemie bankowości mobilnej. Zestawienie zamyka BNP Paribas z oprocentowaniem 0,55 proc. w skali roku na Lokacie Pl@net.
Natalia Skwierawska

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kiedy dojdzie przelew? Oto godziny księgowania przelewów

Zdarza się, że w oczekiwaniu na pieniądze liczy się każda godzina. Sprawdziliśmy godziny księgowania ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat obowiązuje od 2 do 8 września 2019 roku. Raz w ...

Jak wybrać tani rachunek w banku

Płaci się nie tylko za prowadzenie konta, ale też za inne usługi, niekiedy kilkadziesiąt ...