Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

gdzie szukać najlepszych lokat
gdzie szukać najlepszych lokat
shutterstock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 25 listopada do 1 grudnia 2019 roku.

Cyklicznie, raz w tygodniu, śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: To nie jest dobry czas dla oszczędzających. Oszuści korzystają

Otwierając depozyt na 30 dni można zyskać do 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Bank Millennium. Lokatę Urodzinową obowiązują jednak szczególne warunki dotyczące daty urodzin inwestora. Na 1,7 proc. w skali roku mogą liczyć osoby otwierające Lokatę NR 1 w Idea Banku. Nieco mniej zarobić można z aplikacją mobilną EnveloBanku. Otwierając za jej pomocą Lokatę EnveloMobilną zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Maksymalnie 4 proc. w skali roku płaci jeden z banków na lokacie trzymiesięcznej. Maksymalne odsetki oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. roku sięgnąć mogą oszczędzający wybierający ofertę Idea Banku (Lokata Happy). Niewiele mniej gwarantuje mBank – 3,5 proc. na Lokacie dla nowych klientów z kontem.

W sześć miesięcy, podobnie jak i w kwartał, da się zarobić do 4 proc. w skali roku. W tym przypadku również należy założyć Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Toyota Bank na Lokacie Sprint zapłaci 2,4 proc. w skali roku. W Idea Banku natomiast, na Lokacie Na Nowe Środki Plus, otrzymać można 2,2 proc. w skali roku.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach rocznych, to 2,3 proc. w skali roku. Taką stawkę gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Minimalnie mniej płaci Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus – 2,25 proc. w skali roku. Na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku.

Depozyty dwuletnie maksymalnie pozwalają zarobić do 2,6 proc. w skali roku. Gwarantem takich zysków jest EKOLokata na Lata w BOŚ. Na oprocentowanie w wysokości 2,3 proc. w skali roku można liczyć w Santander Consummer Banku zakładając Lokatę Online Nowe Środki. W Toyota Banku na Lokacie Plus obowiązuje oferta na oprocentowanie w wysokości 2,25 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W tym tygodniu w tabelach oprocentowania lokat banków nie odnotowaliśmy żadnych istotnych zmian mających wpływ na nasze zestawienie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty półroczne. Banki chcą nowych środków

W rankingu lokat z wkładem rzędu 10 tys. zł, zakładanych na okres sześciu miesięcy, ...

Mało kto wie o tej możliwości wpłatomatu. Garść korzysta

Klienci części banków mogą spłacać zadłużenie karty kredytowej we wpłatomatach. Ale nie wszyscy. Może ...

Karta kredytowa ułatwia życie, ale może być kosztowna

Kartami trzeba zarządzać rozważnie. Powinny służyć tylko do transakcji bezgotówkowych. Nie należy wypłacać z ...