Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie obowiązuje od 23 do 29 grudnia 2019 roku.

Raz w tygodniu badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i budujemy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Najwyższy zysk możliwy do wypracowania na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Gwarantuje go Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Stawkę rzędu 1,7 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie NR 1. W EnveloBanku, należącym do Banku Pocztowego, wypracować można 1,5 proc. w skali roku. Wystarczy mieć na telefonie aplikację mobilną banku i za jej pomocą założyć Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Dziecko może łatwo wyczyścić nam konto grając na telefonie

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach kwartalnych sięga 4 proc. w skali roku. Ofertę z takim zyskiem ma Nest Bank. Jest to Nest Lokata Witaj dedykowana nowym klientom tego banku. 3,8 proc. w skali roku mogą otrzymać oszczędzający wybierający Lokatę Happy w Idea Banku, a 3,5 proc. w skali roku wypracują sobie nowi klienci mBanku – jeśli tylko zawnioskują o „Lokatę 3,5%”.

Oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku, to maksimum na jakie można liczyć w przypadku lokat półrocznych. Produkt o takiej stawce dostępny jest w również w Nest Banku i ponownie jest nim Nest Lokata Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus płaci zaś 2,2 proc. w skali roku.

Poszukujący dobrej lokaty rocznej zarobią maksymalnie 2,3 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Tylko o 0,05 pkt. proc. mniej – 2,25 proc. w skali roku – mogą zarobić klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy zawnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus. Oprocentowanie na poziomie 2,1 proc. w skali roku dostępne jest na lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Maksymalnie 2,6 proc. w skali roku zarobią klienci, którzy chcą inwestować długoterminowo – czyli na lokatach dwuletnich. Tyle zyskają na EKOLokacie na Lata w BOŚ. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku można sięgnąć w Toyota Banku (Lokata Plus) i w Santander Consummer Banku (Lokata na nowe środki).

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych zmieniał m.in. Getin Bank, który ściął stawki z lokat na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ukraińcy w wielu bankomatach mają menu w języku ojczystym

Bankomaty przyjazne dla sąsiadów z Ukrainy

W urządzeniach wypłacających i przyjmujących gotówkę coraz częściej pojawia się menu po ukraińsku. Śladem ...

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Jak rozpoznać fałszywe euro i dolary?

Pracując za granicą, czy po prostu spędzając tam urlop, nie możemy uniknąć obrotu obcymi ...

Karta może nie działać nie tylko z powodu rozmagnesowania

Karta przestała działać. Dlaczego? Co robić?

Choć nie powinno to się zdarzyć, ale bywają przypadki, że karta płatnicza nie działa, ...