Aktualizacja: 11.05.2025 12:04 Publikacja: 31.05.2017 17:57
Foto: Bloomberg
Czynnikiem, który ma odróżniać fundusz stabilnego wzrostu (III Filar) od zrównoważonego (Waga) jest przede wszystkim udział akcji w portfelach. W przypadku Wagi wynosi on 60 proc. (maksymalnie nawet do 70 proc.), a więc jest znacznie wyższy niż w III Filarze oraz innych funduszach zrównoważonych. Część dłużna funduszu Skarbiec Waga Zrównoważony jest kopią (z niewielkimi różnicami) portfela Skarbiec Obligacja Instrumentów Dłużnych.
Minione 12 miesięcy było udane dla Skarbca Wagi Zrównoważonego. Zarządzający funduszem (poprzednikiem Karola Godynia, do stycznia 2017 r., był Bartosz Szymański) z powodzeniem wykorzystali szansę, jaką stworzyła silna hossa w segmencie dużych spółek giełdowych. W portfelu funduszu nie zabrakło również akcji dobrych średnich firm, takich jak CD Projekt i Livechat Software, oraz zyskownych transakcji na rynkach zagranicznych (np. amerykański CR Bard Inc.). W rezultacie stopa zwrotu wypracowana w ciągu ostatnich 12 miesięcy (15,8 proc.) przewyższyła średni wynik w grupie funduszy zrównoważonych o 0,5 pkt proc.
W minionym roku Bank Pekao pozyskał dla swych klientów łącznie ponad 16 mld zł. Wartość 21 emisji zorganizowanyc...
Znana prawda doświadczonych graczy z rynków finansowych mówi, że w czasach kryzysów czy turbulencji geopolityczn...
Część posiadaczy detalicznych obligacji skarbowych kupowanych w maju czeka niemiła niespodzianka. Oprocentowanie...
Nasz sektor nowoczesnych usług dla biznesu po mistrzowsku przyciąga zagranicznych inwestorów. Jesteśmy liderem w...
Niemal 74 proc. polskich inwestorów indywidualnych zrównoważyło lub planuje zrównoważyć swoje portfele w tym rok...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas