Idź do banku, dostaniesz na telefon

Instytucje finansowe powiązane z sieciami komórkowymi kuszą promocjami

Publikacja: 01.10.2016 18:06

Idź do banku, dostaniesz na telefon

Foto: Bloomberg

Związanie się na dłużej z jednym operatorem komórkowym i współpracującym z nim bankiem przynosi korzyści, ale ceną jest uzależnienie się od wybranych mobilnych usług; na ogół umowę trzeba podpisać na dwa lata. Poza tym trzeba zgodzić się na przekazywanie danych między bankiem a operatorem sieci komórkowej lub wyrazić zgodę na otrzymywanie bankowych ofert. No i oczywiście należy spełnić dodatkowe warunki promocji.

Wydajesz, zarabiasz

Plus Bank (jego strategicznymi partnerami są Polkomtel i Cyfrowy Polsat) najhojniejsze nagrody obiecuje klientom aktywnie korzystającym z bezpłatnego Konta Plus, karty kredytowej oraz zaciągającym kredyt gotówkowy. Hasło: „Płać za zakupy kartą do Konta Plus i obniżaj co miesiąc swoją fakturę w Plusie lub Cyfrowym Polsacie nawet o 125 zł” brzmi atrakcyjnie, ale mało kto jest w stanie spełnić wszystkie stawiane warunki i zaoszczędzić aż tyle.

Jakie to warunki? Trzeba byłoby nie tylko wydawać kartą 8,5 tys. zł miesięcznie, ale również zadłużyć się w banku na co najmniej 25 tys. zł.

Zainteresowani podpisaniem umowy z Plusem czy Cyfrowym Polsatem lub ewentualnie jej przedłużeniem, mają szanse ograniczyć wydatki na te usługi o 30 zł w każdym z pierwszych sześciu miesięcy, a przez kolejne, aż do 24 miesiąca, po 10 zł miesięcznie Dotychczasowi klienci Plusa lub Cyfrowego Polsatu też mogą zaoszczędzać na rachunkach, ale znacznie mniej – 10 zł miesięcznie przez dwa lata.

Warunkiem promocji w obu przypadkach są transakcje bezgotówkowe kartą wydaną do konta lub kartą kredytową o wartości przynajmniej 500 zł miesięcznie. Jeśli zapłacimy kartą tyle np. za zakupy w sklepie, bank nie pobierze też opłaty za kartę, która standardowo wynosi 9 zł.

Klientom, którzy na rachunku karty będą mieli zaksięgowane transakcje o wartości co najmniej 4,5 tys. zł miesięcznie, bank przyzna voucher o wartości 20 zł na opłacenie zgłoszonego numeru telefonu. Wydający kartą 8,5 tys. zł dostaną dwa razy więcej. Trzeba jednak pamiętać, że sumy transakcji dla karty debetowej i karty kredytowej naliczane są oddzielnie, co bank zaznacza dopiero w regulaminie promocji.

Dodatkowy bonus w wysokości 5 zł miesięcznie jest przeznaczony dla klientów, którym na konto wpływa wynagrodzenie. Bank przyznaje bonusy również kredytobiorcom – 10 zł za każde 5 tys. zł kredytu, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie. Są one przelewane na rachunek Plusa lub Cyfrowego Polsatu.

Zniżka przy doładowaniu

Na tym tle 5 zł lub 10 zł zniżki miesięcznie na fakturze Orange wygląda skromniej. Tyle oferuje Orange Finance współpracujący z mBankiem.

W ofercie promocyjnej „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016″, ważnej do 9 listopada, można dostać 5 zł zniżki miesięcznie na usługi mobilne w Orange lub 10 zł na usługi stacjonarne z rabatem Orange Open. Warunkiem jest otworzenie konta i przeprowadzenie w danym miesiącu kalendarzowym operacji bezgotówkowych o wartości co najmniej 300 zł. Bonus będzie naliczany przez 24 miesiące.

Atutem oferty Orange Finance jest natomiast konto oszczędnościowe. Można liczyć na odsetki w wysokości nawet 3,5 proc. w skali roku. Stawka taka jest jednak oferowana tylko przez sześć miesięcy i dotyczy kwoty nieprzekraczającej 10 tys. zł.

Na dowolne usługi operatora

T-Mobile Usługi Bankowe, któremu produkty finansowe dostarcza Alior Bank, kusi natomiast 20-procentowym rabatem za doładowanie telefonu T-Mobile na kartę, Heyah, MIX oraz Heyah MIX z T-Mobile. Bonus jest przyznawany po każdym doładowaniu telefonu za pośrednictwem bankowości internetowej lub przez aplikację mobilną T-Mobile Usługi Bankowe. Promocyjną kwotę doładowania można wykorzystać na dowolne usługi. Wystarczy, że ma się aktywny numer telefonu. Tyle samo mogą zyskać klienci abonamentowi.

Dodatkowo można dostać 50 zł w formie doładowania telefonu w T-Mobile na kartę i Heyah. Trzeba otworzyć konto, zalogować się do bankowości internetowej w T-Mobile Usługi Bankowe i zasilić rachunek jednorazowo kwotą co najmniej 50 zł.

Oferta może być połączona z Kontem Freemium, które jest bezpłatne. Darmowa może być również karta do niego; wystarczy zrealizować plastikiem transakcje bezgotówkowe o wartości minimum 200 zł miesięcznie.

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje też zwrot 5 proc. wartości operacji bezgotówkowych przeprowadzonych kartą; miesięczny limit zwrotu wynosi 15 zł.

Związanie się na dłużej z jednym operatorem komórkowym i współpracującym z nim bankiem przynosi korzyści, ale ceną jest uzależnienie się od wybranych mobilnych usług; na ogół umowę trzeba podpisać na dwa lata. Poza tym trzeba zgodzić się na przekazywanie danych między bankiem a operatorem sieci komórkowej lub wyrazić zgodę na otrzymywanie bankowych ofert. No i oczywiście należy spełnić dodatkowe warunki promocji.

Wydajesz, zarabiasz

Pozostało 89% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Portfel inwestycyjny
Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Rynki finansowe
Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja
Portfel inwestycyjny
Centra usług: szlifujący się diament
Portfel inwestycyjny
Inwestorzy w oczekiwaniu na obniżki stóp procentowych
Portfel inwestycyjny
Przy wysokim wzroście płac w 2024 r. oszczędności Polaków mogą dalej rosnąć