Aktualizacja: 03.12.2024 18:15 Publikacja: 30.10.2021 15:20
Foto: Warszawskie Centrum Numizmatyczne
Hossa panuje na rynku historycznych numizmatów. Popyt jest tak wielki, że na aukcjach sprzedaje się cała oferta. Żeby zebrać ofertę na aukcje w grudniu, firma rezygnuje z zysku, daje komisantom specjalne przywileje finansowe. 13 listopada odbędzie się wielka aukcja Warszawskiego Centrum Numizmatycznego.
Zawsze pod koniec roku licytowanych jest najwięcej najdroższych dzieł sztuki. Na aukcjach panuje wtedy najwyższy popyt. Antykwariusze przygotowali bogatą ofertę dla inwestorów i kolekcjonerów.
Rynek ostro przyspieszył, jest coraz więcej aukcji. Sensację budzą muzealnej klasy obiekty. To zapowiedź, że pod koniec roku zdecydowanie wzrosną obroty.
Aukcje sztuki zdominowały rynek. Codzienny handel w galeriach przestał się liczyć. Niesłusznie, bo możemy w nich taniej kupić lepszy towar.
Na rynku sztuki i antyków sensację budzą obiekty z dobrym rodowodem. W doskonałej kondycji jest rynek najmłodszych artystów.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
W prywatnym muzeum Villa la Fleur w Konstancinie od 21 września można zwiedzać pierwszą w Polsce wystawę malarstwa Mojżesza Kislinga. Po wystawach w Villa la Fleur rosną ceny prezentowanych obrazów.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Zbliża się aukcja jednej z najcenniejszych kolekcji monet na świecie. Sprzedaż może nastąpić dopiero dopiero w 2024 roku, sto lat po śmierci twórcy kolekcji.
Klient antykwariatu porządkował rzeczy pozostawione przez zmarłego krewnego. Znalazł zeszyt akademicki, a w nim stare banknoty. Po ich sprzedaży zyskał ok. 800 tys. zł. W każdym domu mogą poniewierać się skarby.
Na aukcji numizmatycznej w Monako wystawiono trzy złote polskie monety. Jedna z nich, 80-dukatówki z wizerunkiem Zygmunta III Wazy, króla Polski w latach 1587-1632, została sprzedana za 1,3 mln euro (około 5,6 mln złotych).
Sukcesem zakończyła się pierwsza w tym roku wielka aukcja numizmatów. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak sprzedał ponad 95 proc. oferty. To dobra prognoza na ten rok.
Mennica Polska stworzyła pierwszy na świecie prototyp monety, która unosi się w powietrzu. Inspiracją dla autorów pionierskiego projektu UFO MP-1766 było hasło „The sky is not the limit”.
Muzeum Historii Polski wylicytowało jedną z najrzadszych monet na świecie.
Przybywa aukcji, towar jest coraz lepszy. W październiku zawsze następuje ożywienie na rynku. To zapowiedź grudniowej gorączki, kiedy obroty na licytacjach są najwyższe. Rupiecie z domowych szuflad mogą mieć wysoką cenę. Jak na nich zarobić?
Sierpniową sensacją na rynku sztuki jest sprzedażna wystawa 54 dzieł Meli Muter w Desie Unicum. Atrakcyjnie zapowiada się nowy sezon na rynku numizmatów. Na aukcji 16 września licytowana będzie najdroższa na naszym rynku moneta w cenie wywoławczej 2 mln. zł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas