Najlepsze lokaty miesięczne. Nowy lider [wrzesień 2018]

We wrześniowym zestawieniu najlepszych depozytów zakładanych na okres jednego miesiąca zabrakło wygrywającej dotychczasowe rankingi Lokaty LOG-ujesz LOK-ujesz od eurobanku.

Publikacja: 04.09.2018 21:14

Najlepsze lokaty miesięczne. Nowy lider [wrzesień 2018]

Foto: Fotorzepa/Marta Bogacz

Bank wycofał ofertę ze sprzedaży, wprowadzając w zamian trzymiesięczną Lokatę na start mobilną z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Najlepsze lokaty miesięczne na wrzesień prezentują się następująco:

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Najlepsze lokaty miesięczne – podium

Obecnie najwyższe zyski osiągnąć można na Lokacie Na Nowe Środki w Idea Banku. Jej oprocentowanie wynosi 3,2 proc. w skali roku. Kwota pojedynczego depozytu wynosi od 500 zł do 1 mln zł, bez konieczności zakładania konta i innych produktów bankowych.

Na drugim miejscu uplasował się Bank Millennium z Lokatą Urodzinową oprocentowaną na poziomie 3 proc. w skali roku. Depozyt w ramach rozszerzonej rzeczywistości  udostępnianej w usługach bankowości mobilnej założyć mogą solenizanci w okresie 30 dni od daty swoich urodzin. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł, nie może jednak przekroczyć 10 tys. zł.

1,5 proc. odsetek w skali roku wypracować można na Lokacie EnveloMobilnej w EnveloBanku. Aby skorzystać z oferty wymagane jest założenie konta w EnveloBanku, który jest cyfrową bankowością Banku Pocztowego. Minimalna kwota wpłat na depozyt wynosi 500 zł. Nie ma górnego limitu.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Najlepsze lokaty miesięczne -reszta stawki

Mając konto bankowe w PlusBanku można założyć standardową lokatę terminową, która oferuje zysk w wysokości 1,4 proc. w skali roku. Operacji należy dokonać poprzez system bankowości elektronicznej lub mobilnej. Na depozyt wystarczy wpłacić 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Właściciele rachunku osobistego w Nest Banku mogą natomiast otworzyć Nest Lokatę z oprocentowaniem 1,3 proc. w skali roku. Ci, którzy tego warunku nie spełniają mogą liczyć na zysk w wysokości 1,1 proc. w skali roku.  Minimalny wkład to 1 tys. zł. Bank nie stawia górnej granicy wpłat.

Na kolejnych dwóch depozytach zarobić można 1 proc. w skali roku. Są to e-Lokata od Banku Zachodniego WBK i Lokata Internetowa od Raiffeisen Polbank. Minimalny wkład w przypadku pierwszej oferty to 1 tys. zł (bez kwoty maksymalnej), drugiej zaś – 3 tys. zł, również bez ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Najlepsze lokaty miesięczne – poniżej 1 proc.

0,8 proc. w skali roku na lokacie jednomiesięcznej gwarantuje dziś eurobank. Oferta dotyczy Lokaty mobilnej. Minimalny wkład to 200 zł, maksymalny nie jest niczym ograniczony.

Następne trzy równorzędne miejsca w zestawieniu najlepszych lokat jednomiesięcznych zajmują Inteligo, PKO BP oraz Deutsche Bank. Oprocentowanie lokat oferowanych przez serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO czy system bankowości elektronicznej db easyNet wynosi 0,7 proc. w skali roku. Minimalny wkład to 1 tys. zł, bez górnej granicy wpłat.

Stawkę w wysokości 0,65 proc. w skali roku oferuje Getin Bank na Lokacie Standardowej. Minimalna wpłata na depozyt to 500 zł. Minimalnie mniej, bo 0,6 proc. w skali roku zarobić można w Credit Agricole na Lokacie terminowej dostępnej w Ofercie Mobilnej, Pekao SA na Lokacie Mobilnej oraz banku BGŻ BNP Paribas na Lokacie Pl@net. Minimalne wpłaty na te depozyty to 1 tys. zł.

Bank wycofał ofertę ze sprzedaży, wprowadzając w zamian trzymiesięczną Lokatę na start mobilną z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Najlepsze lokaty miesięczne na wrzesień prezentują się następująco:

Czytaj także: Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Konta Bankowe
Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku
Konta Bankowe
Awarie bankomatów i długość rozpatrywania reklamacji. „To jest niepoważne”
Konta Bankowe
Czy można mieć kilka kont z jednego banku w smartfonie
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu