Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Flickr

Dziesięć banków z najlepszą ofertą lokat zakładanych na okres roku, płaci swoim klientom średnio 1,96 proc. odsetek w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie oferują Idea Bank i Nest Bank, 2,6 proc. w skali roku.

W sierpniu oprocentowanie Lokaty nr. 1 PLUS w Idea Banku spadło z 2,8 proc. do poziomu 2,6 proc. Zmiana ta nie wpłynęła jednak na pozycję banku w naszym comiesięcznym zestawieniu – w dalszym ciągu jest na pierwszym miejscu. Lokatę założyć mogą posiadacze konta osobistego. Wystarczy, że przeleją na nią kwotę z przedziału 500 zł do 1 mln zł.

Czytaj także: Najlepsze lokaty półroczne [sierpień 2018]

Tyle samo (2,6 proc. w skali roku) zaoferuje Nest Bank na Nest Lokatę Nowe Środki. Klienci mogą wpłacić na depozyt od 1 tys. zł do 2 mln. zł (nowe środki wyliczane są jako nadwyżka ponad stan środków po 31 maja 2018 r.).

2,25 proc. odsetek zarobić można w Banku Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus. Wystarczy mieć w tej instytucji konto osobiste z średniomiesięcznym saldem w minimalnej wysokości 10 proc. kwoty lokaty i dokonywać w każdym miesiącu transakcji kartą debetową na kwotę minimum 300 zł (przez cały okres trwania lokaty). Na depozyt można wpłacić minimum 1 tys. zł. Brak ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Czytaj także: Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

Z 2,3 proc. do 2,2 proc. spadło oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Depozyt oferowany jest właścicielom rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł oszczędności. Bank nie stawia ograniczeń w kwocie maksymalnej i liczbie zakładanych lokat.

Identyczną stawkę jak Toyota Bank gwarantuje swoim klientom Alior Bank na Lokacie na nowe środki. Można na niej zdeponować od 1 tys. zł do maksymalna 200 tys. zł nowych środków.

Santander Consummer Bank za nowe środki płaci oszczędzającym 2 proc. w skali roku (wcześniej 2,05 proc.). Oferta dotyczy Lokaty Nowe Środki. Wystarczy wpłacić na nią 1 tys. zł, bez górnej granicy wpłat.

W Credit Agricole w Ofercie na nowe środki (kwota wpłaty od 1 tys. zł do 100 tys. zł) oraz w Banku Millennium na lokacie Horyzont Zysku (minimalny depozyt wynosi 1 tys. zł, bez ograniczeń w kwocie maksymalnej) również nowe środki wypracować mogą do 2 proc. odsetek.

Stawkę w wysokości 1,8 proc. w skali roku na Lokacie Klasycznej oferuje BGŻOptima. Na rachunek lokaty wystarczy wpłacić 1 tys. zł. Bank nie ogranicza wpłat i ilości założonych depozytów.

Nieco mniej, bo 1,75 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie terminowej w PlusBanku. Wystarczy mieć dostęp do bankowości elektronicznej lub mobilnej. Minimalna kwota lokaty wynosi 1 tys. zł. Brak górnej granicy wpłat.

Na e-Lokacie Progresywnej w Getin Banku można zaś zyskać od 0,7 proc. do 3,3 proc. w skali roku, co w ostatecznym rozrachunku, po 12 miesiącach oszczędzania, gwarantuje średni zysk na poziomie 1,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłat wynosi 500 zł (maksymalna, bez ograniczeń).

Oprocentowanie na poziomie 1,55 proc. w skali roku dostępne jest w eurobanku na Lokacie mobilnej. Na depozyt przelać można minimum 200 zł, bez ograniczeń.

Do 4 proc. odsetek w ostatnim miesiącu, a średnio 1,5 proc. w skali roku przez cały 12 miesięczny okres oszczędzania, zyskać można na Lokacie Progresywnej w banku BGŻ BNP Paribas. Na depozycie ulokować można minimalnie 1 tys. zł.

Do zestawienia trafiła również lokata terminowa z oprocentowaniem 1,25 proc. w skali roku od Deutsche Banku. Lokatę założyć należy przez system bankowości elektronicznej banku – db easyNet. Minimalna kwota wpłaty to 2 tys. zł.
Natalia Skwierawska

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

zwrot pieniędzy na kartę

Na zwrot pieniędzy na kartę trzeba trochę poczekać

Na zwrot pieniędzy na konto karty po zwrocie towaru trzeba czekać kilka dni. – ...

Najlepsze lokaty półroczne [maj 2018]

Średnie oprocentowanie lokat półrocznych, które trafiają do naszego zestawienia, wynosi około 1,6 proc. w ...

Promocje bankowe 2019 : Warunkiem promocji jest często nie tylko otwarcie konta, ale również przeniesienie rachunku z innego banku

Promocje bankowe na wiosnę. Czym teraz kuszą klientów

Banki, chcąc utrzymać bądź przyciągnąć klientów, coraz częściej przygotowują specjalne oferty promocyjne. Kuszenie promocjami ...