Banki pod rękę z Mikołajem

Wiele instytucji ma fundacje, które teraz działają szczególnie aktywnie.

Publikacja: 27.12.2018 15:29

Banki pod rękę z Mikołajem

Foto: Adobe Stock

Do realizowanych projektów PKO BP stara się angażować społeczności lokalne, w tym swoich klientów. – Za każdą płatność zbliżeniową wykonaną przez klienta za pomocą telefonu lub zegarka nasza fundacja przekaże 50 groszy. Bank przeznaczył pół miliona złotych na wsparcie wychowanków domów dziecka, którzy rozpoczynają samodzielne życie – mówi Grzegorz Culepa. W ofercie PKO BP jest karta debetowa affinity Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje”. Każdy posiadacz karty może pomagać, płacąc kartą. Nie ponosi żadnych kosztów, bo bank przeznacza część swoich dochodów z każdej transakcji na wybrany przez jej posiadacza cel z zakresu edukacji, zdrowia, ekologii.

W 12 miastach w Polsce organizowany jest PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Jego celem jest walka z ubóstwem i niedożywieniem dzieci. W tegorocznej, czwartej edycji uczestniczyło 6,5 tys. osób, dzięki temu fundacja PKO BP przeznaczyła blisko 730 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci. Każdy z uczestników biegu może wziąć udział w akcji, pokonując dystans z kartką „biegnę dla…”.

Czytaj także: Ty używasz karty, bank pomaga potrzebującym

Także Santander Bank Polska i jego fundacja prowadzi wiele akcji dobroczynnych, do których zaprasza klientów. – Na początku grudnia zorganizowaliśmy akcję dla młodych klientów „Bankowe Mikołaje”. Zebrane dary przekazaliśmy do 13 domów dziecka – informuje Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Fundacja przeprowadziła Ogólnopolską Zbiórkę Żywności – w akcję zaangażowało się wielu klientów banku, a także jego pracowników – wolontariuszy. Zebrane produkty Banki Żywności oraz organizacje partnerskie przekazały do lokalnych organizacji dobroczynnych. W 2018 roku fundacja zebrała prawie cztery tony żywności.

W Banku Millennium projekty wsparcia realizowane są głównie przez fundację. – Od kilku lat prowadzimy konkurs, w którym pracownicy mogą wygrać grant na realizację akcji społecznej. Do tej pory w akcjach finansowanych z konkursu grantowego wzięło udział ponad 300 wolontariuszy – mówi Anna Pulnar, ekspert ds. CSR w Banku Millennium.

Pracownicy banku realizują różne projekty – od prac remontowych poprzez edukacyjne do ekologicznych. Wolontariusze odnawiali sale szkolne i plac zabaw przy domu dziecka, wyposażyli salę do terapii dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja ING Dzieciom wspiera rozwój, edukację i samodzielność dzieci i młodzieży. – Dąży do wyrównywania szans życiowych tych młodych osób, których start w dorosłość jest utrudniony – mówi Miłosz Gromski, z biura prasowego ING Banku Śląskiego.

W ośrodku w Wiśle fundacja od 13 lat gości dzieci z całego kraju na Turnusach Uśmiechu, w których co roku bierze udział tysiąc osób.

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej