Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i tworzymy ranking najbardziej zyskownych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Na lokatach otwieranych na okres 30 dni zarobić można maksymalnie do 3 proc. w skali roku. Najwyższe zyski oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 oszczędności pracują na stawce 2,1 proc. w skali roku. W PKO BP na Lokacie na nowe środki i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zyskać można 1,5 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach trzy miesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Produkty z takim zyskiem znaleźć można w Idea Banku – wnioskując o otwarcie Lokaty Happy, w PlusBank – zakładając Lokatę Start, czy w Nest Banku – otwierając Nest Lokatę Witaj. Klienci mBanku wypracować mogą do 3,5 proc. zysku w skali roku (wystarczy, że otworzą lokatę dla nowych klientów). Po 3 proc. otrzymają zaś oszczędzający z Lokatą Mobilną w Getin Banku albo lokatami dedykowanymi nowym klientom w eurobanku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Lokaty zakładane na pół roku mogą zagwarantować maksymalne zyski w wysokości 4 proc. w skali roku. Oprocentowanie o takiej stawce dostępne jest w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint i w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Na 1,9 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Getin Banku, którzy zdecydują się na otwarcie Lokaty na Nowe Środki.

W rok zarobić można do 2,65 proc. w skali roku. Zyski w tej wysokości wypłaca Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na 2,4 proc. w skali roku liczyć zaś mogą posiadacze nowych środków, którzy deponują je na Lokacie w Idea Banku. W Toyota Banku na dwunastomiesięcznej Lokacie Plus zyskać można 2,3 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Na lokatach tracimy pieniądze od 2015 r. Jak długo jeszcze?

Oszczędzając przez dwa lata maksymalnie zyskać można do 2,7 proc. w skali roku. Tyle właśnie oferuje Nest Bank na dwudziestoczteromiesięcznej Nest Lokacie Lojalnej. 2,6 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska wszystkim tym, którzy założą u niego EKOlokatę na lata. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie Nest Bank oraz Getin Bank. Ten pierwszy podwyższył oprocentowanie rocznej i dwuletniej Lokaty Lojalnej odpowiednio z 2,05 proc. do 2,65 proc. w skali roku oraz z 2,1 proc. do 2,7 proc. w skali roku. Drugi bank natomiast ściął zyski z promocyjnych lokat na sześć i dwanaście miesięcy z 2,1 proc. do 1,9 proc. w skali roku.